×

ACADEMY DIENASGRĀMATA

GG Academy Diary #3

Spilgteņi

Ghetto Academy

7. jūnijs, 2021, 15:19

Jau kopš 2017.gada Ghetto Games izsludina iespēju jauniešiem pieteikties "Ghetto Academy", lai sevi pilveidotu pasākumu organizēšanā!

Ghetto Akadēmijas jaunieši ikdienu dodas uz Grīziņkalnu,lai apgūtu jaunas prasmes un attīstītu sevi pasākumu organizēšanā. Saprast, ka viss nav nemaz tik viegli un kas ir tā pasākuma daļa, ko neredz skatītāji. Pats galvenais mācītos darot, jo tieši tas ir veids, kā vislabāk saprast, ar ko saistīt savu nākotni.

Šajā Ghetto Academy dienasgrāmatā lasi atbildes uz 4 jautājumiem par to, kādas ir jauniešu pārdomas pandēmijas laikā -

1. Kā mainījusies Tava ikdiena pandēmijas laikā?
2. Kas ir tas ko darīsi kad beigsies ierobežojumi? 
3. Kādas aktivitātes veic ikdienā? 
4. Kas, tavuprāt, ir lielākais ieguvums/ieguvumi jauniešiem no Ghetto Games?

 

1. Pandēmijas laiks man kalpo par tādu kā atsperes punktu manā dzīvē- viss it kā ir apstājies, bet tajā pašā laikā viss notiek. Galvenā atšķirība ir tāda, ka viss darbs tiek veikts attālināti, respektīvi, biežāk laiku pavadu ar ģimeni, kas ir ļoti labi, jo agrāk laiku patērēju vairāk, esot skolā vai citās nodarbībās :)

2. Noteikti kaut kur aizbraukšu ārpus valsts vai vismaz kaut kur, jo ierobežojumi skāra arī tūrismu. Protams, gribas arī aizbraukt uz kādu festivālu vai koncertu kopā ar draugiem, bez maskām un distances ievērošanas.

3. Ikdienā man ir mācības, nesen atsākās arī āra treniņi karsējkomandā, kas liek nedaudz izvēdināt galvu no apkārtējām domām un ļauj izdejoties :)  Protams, pavadu laiku arī ar draugiem. 

4. Noteikti tas, ka mums ir lielākas iespējas nepārtraukti iepazīties ar jauniem cilvēkiem, socializēties, jo katrs uzdevums tiek veikts jaunā komandā. Jauni kontakti arī pēc pandēmijas beigām būs noderīgi, jo esi atradis jaunus draugus un nebūsi aizmirsis, kā tas ir, komunicēt  :)

- Kristīne
 

1. Pandēmijas laikā esmu iemācījies labāk plānot savu laiku, spēju atšķirt, ko ir nepieciešams darī no tā, ko nav.

2. Kad beigies ierobežojumi, ceru satikties ar jauniem cilvēkiem, jo vienīgi, kurus reāli satieku, ir komandas biedri.

3. Mana diena sākas ar rīta treniņu, tad es nočekoju, vai visos projektos/citos uzticētos darbos valda kārtība, pastrādāju, gatavojos vakara treniņam. Brīvajā laikā mācos.

4. Vislielākie ieguvumi, manuprāt, ir pieredze un jauni cilvēki, ko iepazīsti procesa laikā.

- Gustavs Rolands

 

1. Pandēmijas laikā esmu iemācījusies plānot savu laiku, mācīties mājās patstāvīgi un darīt vispār visu vēl patstāvīgāk, taču arī vairāk laika pavadot ar ģimeni. 

2. Kad beigsies ierobežojumi un vismaz vakcinētajiem ļaus iziet vairāk sabiedrībā, noteikti vēlos aiziet uz kādu kino seansu ar draugiem, jo tas man patiešām pietrūkst, kā arī jebkādus citus pasākumus un, protams, festivālus. 

3. Ikdienā braucu ar riteni, dejoju mājās izmantojot zoom, kas mani ļoti apbēdina, dodos arī garās pastaigās ar draugiem. 

4. Iepazītie cilvēki, gūtā pieredze jebkurā nozarē un galvenais komunikācija.

- Sindija

 

1. Pandēmijas laikā mana ikdiena ir uzlabojusies. Mācoties attālināti, man ir bijis daudz vairāk laika fokusēties uz sevi, treniņiem, kā arī attīstīt savu kreatīvo pusi, kas man jau ir pavēris daudzas neaizstājamas iespējas. 

2. Kad beigsies ierobežojumi es noteikti turpināšnu sevi attīstīt. Pavadīšu daudz vairāk laika ar draugiem un noteikti ceļošu.

3. Nu jau skolas gadam lēnām beidzoties manas ikdienas aktivitātes vairs nesastāv tik daudz no skolas. Es daudz trenējos, mācos autoskolai, pavadu laiku ar ģimeni un draugiem, gatavoju utt. 

4. Vienalga vai akadēmijā vai vienkārši ejot uz pasākumiem, mēs visi daudz ko varam iegūt no Ghetto Games. Mēs varam iegūt jaunus draugus, darba pieredzi, neaizmirstamas atmiņas, izjust kā tas ir darīt kaut ko atbildīgu, šeit varētu uzskatīt vēl ilgi un dikti :)

- Paula Cirša

 

1. Ikdiena ir pilnībā mainījusies, ir gan plusi, gan mīnusi. Pandēmija laikā ir bijusi iespēja fokusēties uz sevi un paraudzīties uz nākotni.

2. Kad beigsies ierobežojumi, es noteikti aizbraukšu kādā ceļojumā ar ğimeni, apmeklēšu kino ar draugiem, iešu uz kafejnīcām.

3. Ikdienā skola man beidzas diezgan vēlu, laiks pēc tam pietiek, lai izietu ārā, pasportotu un izdarīt kādus mājās veicamos darbus.

4. Ļoti liels ieguvums ir pavadīt laiku ārā ar dažādiem cilvēkiem, noteikti tā ir cita dzīves pieredze, kurā var sastapties ar dažādām dzīves situācijām un cilvēkiem. Lieliska darba pieredze 

- Madara Klaka


 

1. Я стала больше времени проводить на улице, даже не знаю с чем это связано, но когда всё закрыли ( школы , торговые центры , кружки) , то я по-настоящему начала ценить то, что имею. Раньше мы без какого либо значения ходили в кафе или кинотеатры, даже не задумываясь, что в один момент этого не станет. 

2. Сложный вопрос , так как жизнь во время пандемии на многое открыла мне глаза, я бы не хотела возвращаться к предыдущему образу жизни . За это время я определенно более продуктивно стала проводить время, поэтому первым делом я хотела бы осуществить свои планы. 

3. Тренировки дома , на улице ;бег по утрам; игра на гитаре; мыловарение; чтение; общение с друзьями и семьей; развитие своего стартапа; сейчас также стала проводить время в Гризине ;) .

4. Это огромный опыт во многих направлениях , общение с незнакомыми людьми , которые вскоре становятся всё ближе и ближе . Эмоции , колоссальных спектр впечатлений .

- Алиса 

 

1. Pandēmijas laikā ir vairāk brīvā laika, jo pārsvarā viss notiek attālināti. Cenšos to lietderīgi izmantot- sportojot un iesaistoties Ghetto Games akadēmijā.

2. Kad beigsies ierobežojumi, noteikti apmeklēšu kādu pasākumu, piemēram, klātienē skatīšos kādu hokeja vai futbola spēli.

3. Ikdienā sportoju- skrienu un apmeklēju vietējos futbola treniņus pie sava fantastiskā trenera Aigara Ragaiņa.

4. Nav tāds viens konkrēts lielākais ieguvums, tie ir vairāki. Jauniešiem ir iespēja apmeklēt treniņus grīziņkalnā, akadēmijas jauniešiem ir iespēja sevi pilnveidot iesaistoties projektos, darot tehniskas lietas, darbojoties ar meidijiem u.c. Tiek iegūti jauni draugi, tiek veidoti jauni un papildināti esošie projekti, veidojas sadarbības ar fantastiskiem cilvēkiem.

- Arvis Puriņš

 

1. Es iemācījos pati sevi motivēt, darīt tikai to, kas man patiešām interesē, kā arī sāku novērtēt visas iespējas iesaistīties pasākumos, tāpēc arī pieteicos GG Academy, lai jēgpilni un jautri pavadīt visu brīvo laiku.

2. Būšu ārā non-stop, 24/7. Noteikti daudz ceļošu ar mašīnu pa Eiropu kopā ar ģimeni, iešu uz ilgi gaidītiem koncertiem un baudīšu dzīvi ;)

3. Joga un ilgas pastaigas pa mežu (kaut kas līdzīgs hikingam, jo mežā diezgan daudz ir jākāpj visādos kalnos).

4. Noguruma sajūta dienas beigās! Personīgi, tas ir pats svarīgākais un patīkamākais ieguvums no Ghetto Games. Nav svarīgi, vai Tu spēlē Getiņā, atnāci kādu atbalstīt vai strādā – vakarā, atbraucot mājās, sirdī būs silta sajūta par burvīgi pavadītu laiku. 

- Elizabete Sofija

 

1. Mana ikdiena tagad ir kustīgāka un aktīvāka, esmu iemācījusies daudz ko jaunu saistībā ar datoriem, kā jau mēs visi :) Par spīti tam, ka maz satikām cilvēkus, ļoti attīstīju savas komunikācijas prasmes :)

2. SKRIEŠU, LEKŠU, LIDOŠU UZ KONCERTIEM, PASĀKUMIEM, TEĀTRIEM - UZ VISURIENI, KUR NETIKU!!!!

3. Trenējos, dziedu, dejoju pati ar sevi, satieku cilvēkus, meklēju piedzīvojumus :)

4. Iespēja satikt jaunus cilvēkus un aktīvi pavadīt laiku.

- Annija Anna Timma

 

1.Жизнь поменялась кардинально,но всё что,не делается всё к лучшему.

2.Первым делом отправляюсь в путешествие.Буду посещать давно забытые места.

3.Каждый день разный и ежедневной рутины у меня нету.

4.Я думаю, что польза в активности и спорте.Так же новые знакомства и проверка надежности, собранности 

- Valērija. A

 

1. Pandēmijas laikā esmu iemācījusies daudz jaunas lietas,kā arī atsvaidzinājusi jau esošo. Garlaicības dēļ nācās pievēsties jaunām interesēm,ko noteikti nenožēloju.  Protams, uzlaboju datorzināšanas,iemācījos plānot laiku un motivēt sevi.

2. Došos izbraucienos, uz koncertiem,teātriem,ceļošu. Un vēl,un vēl. Visu,ko pandēmija aizliedza,darīšu uz visiem 100.

3.  Ikdienā es spēlēju ģitāru. Eju uz dejošanas trenniņiem,dejoju,pildu fiziskos vingrinājumus.

Vēl brīvajā laikā daudz braucu ar riteni,kā arī eju ārā ar draugiem un socializējos,un arī zīmēju.

4. Manuprāt,vislielākais ieguvums no Ghetto Games ir komunikācijas prasmes,sastrādāšanās komandā,sevis motivēšana,jo,lai šeit kaut ko sasniegtu,ir  jādara un jāveic sava iniciatīva. Ghetto Games palīdz izkāpt no komforta zonas,veicot uzdevumus,kurus ikdienā tu nebūtu veicis. Manuprāt,šis ir lielisks veids kā attīstīt savu personību un saprast,kas ir tās lietas,kas tevi patiešām interesē un uzrunā.

- Estere 

 

Projekts īstenots Jaunatnes valsts programmas 2021.gada ietvaros.