×

ACADEMY DIENASGRĀMATA

GG Academy Diary #4

Spilgteņi

Ghetto Academy

18. jūnijs, 2021, 11:46

13. maijā sākās 13. Ghetto Games sezona, kaut arī, pašlaik tā rit nedaudz citādāk, kā esam pieraduši. Tomēr jauniešu motivācija un gribasspēks kaut ko darīt liek rīkoties. Tādēļ - 

No 18. maija Grīziņkalnā 4x nedēļā notiek:

Ja pietrūkst dancefloor dzīve un kaimiņi velta tikai dusmīgus skatienus par skaļo mūziku, Ghetto Dance rīko Outdoor Classes, kur varēsi izmēģināt spēkus jaunos deju stilos.

Savukārt Ghetto Fight fani- piefiksējiet 19. jūniju 16:00, kad norisināsies Ghetto Fight Rising Stars cīņa.

 

Apjautājām Ghetto Academy jauniešus- kādas ir viņu pārdomas par pavadīto laiku Grīziņkalnā līdz šim. Uzrunājām 5 jauniešus, uzdodot 4 jautājumus:

 1. Kāpēc pieteicies Ghetto Academy?
 2. Ko esi iemācījies, strādājot Grīziņā?
 3. Apraksti savu ikdienu, nākot uz Grīziņu
 4. Kādu Tu redzi Ghetto Games pēc vairākiem gadiem?

 

 1. Vēlējos pamēģināt kaut ko jaunu. Galvenā doma bija ievietot sevi jaunā vidē, kur varu pilnveidoties dažādos veidos vienlaicīgi. Sākumā pat neaptvēru, cik ļoti tas man palīdzēs nākotnē.
 2. Par šo varu runāt ļoti ilgi. Runājot par praktiskām lietām, tad tā ir parka uzkopšana, sagatavošana pasākumam un, protams, novākšana. No “meiteņu darbiem” tie ir karogi un viss par un ap brendingu, bet ir bijusi pieredze likt/noņemt bortus, kas vairāk ir puišu uzdevums.  Rakstura ziņā tā noteikti ir komunicēšana- sākot ar parastiem jauniešiem, kuri nāk uz reģistrāciju līdz pat sponsoriem un dažādiem valdes locekļiem. Sapratu, cik ļoti svarīga ir attieksme pret citiem, respektīvi, jācenšas būt jaukam, jo nekad nezini, kāds cilvēkam ir šodien noskaņojums.
 3. Ikdiena ir atkarīga no pasākuma dienas, bet lielākoties atnāku vairākas stundas pirms tā sākuma un sadalu mazākus darbus meitenēm, kas atnākušas, pēc tā jau pievēršos saviem darbiem, kas ir karogi, baneri utml. Pasākuma laikā skatos, lai neviens karogs nav saplīsis un lai parks ir tīrs. Pasākuma beigām tuvojoties, sāku vākt nost karogus, ja ir nepieciešams, tad palīdzu arī citos darbos. Vēlā vakarpusē dodos mājās, lai rīt atkal varētu celties un gatavoties jaunam pasākumam.
 4. Pēc vairākiem gadiem to redzu kā starptautisku pasākumu, kurš visu vasaru notiek ne tikai Latvijā, arī ārvalstīs. Es ticu, ka sevi pilnveidojot, varam tikt ļoti tālu, ar katru gadu iesaistot arvien vairāk jauniešu, bērnu un vecāku.

- Annija

 

 1. Lai lietderīgi pavadītu savu vasaru, iepazītu jaunus cilvēkus, gūtu pieredzi un papildinātu CV.
 2. Iemācījos uzstādīt lielo TV, regulēt skaņu pasākumu laikā, izpratu pasākumu konstruēšanas procesu (borti, grozi utt.), veidoju specifiskas detaļas un priekšmetus (Ghetto Shop zīme un tā interjers).
 3. Grīziņš ir mana ikdiena :)Ierodos ap 10:00, sakārtoju parku un konteinerus. Kopā ar Uldi (tehniskā departamenta boss) noskaidrojam, ko nepieciešams izdarīt un to izdarām. Aptuveni 14:00 uzstādu audio un turpinu iesāktos darbus. Pēc pasākuma palīdzu visu savākt un tad 1:00-2:00 dodos mājās.
 4. Atskatoties uz pagātni, tad noteikti lielāku un plašāku, ikdienas pasākumi var notikt arī ārpus Rīgas. 

- Reinis

 

 1. Pieteicos, jo vēlējos būt daļa no kaut kā fantastiska, iemācīties noderīgas lietas, kuras skolā neiemācīs un pats galvenais- lietderīgi un jautri pavadīt vasaru.
 2. Neesmu neko daudz iemācījusies, bet iepazinos ar instrumentiem, slotām un tīrīšanas līdzekļiem :D  Ja nopietni- esmu ieguvusi jaunus draugus, ar kuriem sadarbojamies un atmosfēra ir ļoti mājīga. 
 3. Ierodos ap pusdienlaiku, uzreiz ir ko darīt (nav jēgas nākt, ja negribi strādāt), darba laikā jau paspēj sadraudzēties ar visiem, jo ir jāsadarbojas. Pusdienas ir fantastiskas! Ļoti forši ir tas, ka vari braukt kad vien tīk, taču galvenais ir darbu izdarīt līdz galam- vakarā ir liels gandarījums par paveikto!
 4. Es Ghetto Games redzu pēc vairākiem gadiem ļoti “izaugušu”- worldwide.

- Eli

 

 1. Sākumā pieteicos, jo patika atmosfēra, kas valda, vēlējos palīdzēt radīt to vēl foršāku, arī daudzi draugi spēlēja florbolu. Šeit esmu jau 3. gadu un ar katru gadu mācos arvien vairāk. Protams, Ghetto komanda ir liela ģimene, no kuras negribas šķirties.
 2. Pats galvenais ir “nekas nav nesalabojams, ja ir savilcēji un makgaiverene” :)Bet vispār esmu iemācījusies pareizi fiksēt rezultātus, likt banerus, karogus utt. Pats galvenais- tagad spēju atrisināt jebkuru problēmu radoši.
 3. Parasti diena sākas ar karogu, baneru un inventāra izlikšanu, tad tiek pārbaudīta laukuma teritorija un pats parks. Visu pasākumu sekojam līdzi kārtībai un noteikumu ievērošanai. Pēc pasākuma viss inventārs tiek novākts un parks tiek gatavots jau nākošajai dienai.
 4. Ghetto Games nepārtraukti aug, tieši tāpēc es domāju, ka būs pievienoti vēl sporta veidi, kas dos arī lielāku atpazīstamību, līdz ar to pasākumi varēs notikt arī citās pilsētās un pat valstīs. Akadēmijas jaunieši arī mainīsies, taču vēlme darboties un attīstīties būs tikpat spēcīga.

- Monta 

 

Gaidām tieši Tevi jau uz nākamajiem Ghetto Games notikumiem! Vairāk info vari meklēt ghetto.lv