Uzrunājām jauniešus, kuri šai “skolai” izgājuši cauri iepriekšējos gados, jo līdz 10. aprīlim notiek pieteikšanās "Ghetto Games Akadēmija" jaunajai sezonai.
Kādu pieredzi Tu ieguvi, darbojoties Ghetto Akadēmijā?
Diāna (17 gadi): “To noteikti nevar tā vienkārši aprakstīt. Tas ir vairāku emociju un notikumu kopums, bet viennozīmīgi tā ir tikai pozitīva pieredze.”
Annija (17 gadi): “Ghetto Games ir vieta, kur var iemācīties absolūti VISU. Tādēļ, noteikti varu apgalvot, ka esmu ieguvusi plašu gan praktisku, gan emocionālu un mentālu pieredzi.
Akcentējoties uz praktisko daļu esmu apguvusi vairākas lietas, kuras var pielietot gan sadzīvē, gan skolas darbos, gan citur, kur tas man ir nepieciešams.
Pieredze no mentālā viedokļa - esmu gājusi cauri dažādiem gan šķēršļiem, gan prieka karuseļiem, kas nesuši sev līdzi sava veida mācību un arī jaunu perspektīvu no kuras paskatīties uz apkārtējiem, ikdienu un visu pārējo ar ko sastopamies. Tā ir lieliska dzīves un iespēju skola.”
Cik ilgi Tu esi bijusi Ghetto Akadēmijā?
Diāna: “Šis būs trešais gads”
Annija: “Akadēmijā esmu kopš 2020. gada. Tagad gan esmu nedaudz mainījusi savu pozīciju komandas sastāvā, jo no 2021.gada decembra iesaistos vairāk arī nesezonas laikā. Nedaudz citādākā formātā - pasākumu un projektu “backstage” daļā, kur vēl joprojām turpinu attīstīties un mācīties, taču jau kopā ar komandas līderiem, kas to dara visu gadu.”
Kāda bija tava motivācija, piesakoties “Ghetto Academy”?
Diāna: “Vēlējos paplašināt redzesloku, pieredzi, iegūt jaunus kontaktus un, protams, fantastiski pavadīt laiku, ko citādāk būtu vienkārši nogulējusi mājās.”
Annija: “Atceros, kādu dienu Instagram ieraudzīju postu vai story par jaunās akadēmijas uzsaukumu. Pēc ilgo “par” un “pret” apsvēršanas nolēmu, ka šī būtu īstā vieta, kur, “ievietojot” sevi jaunā vidē, iegūšu jaunus draugus, zināšanas un, iespējams, atklāšu kādas daļas no sevis no jauna - kas beigās tā arī notika - gan jaunu draugu iegūšana, gan zināšanu ne skolas formātā, gan atklāju daudz jaunas “es” daļiņas sevī, kas ir padarījušas mani par vēl patiesāku sevi.”
Ko Tev deva laiks, kuru esi pavadījis Ghetto Games komandā?
Diāna: “Laikam ejot, arvien vairāk spēju novērtēt lietas, kuras ieguvu. Iemācījos atvērtāk komunicēt ar dažādiem cilvēkiem.”
Annija: “Šis laiks man noteikti ir devis ļoti daudz. Esmu ļoti augusi kā cilvēks un savā vecumā esmu sasniegusi ļoti daudz. Sākot savas gaitas Ghetto Games noteikti nebūtu iedomājusies, ka kādreiz nokļūtu tur, kur esmu tagad. Šī iemesla dēļ tas ir ļoti intriģējoši, kas notiks nākamajos gados un ko tie nesīs. Nevaru sagaidīt jauno sezonu, kas šogad, neierasti kā citus gadus, sāksies 1.jūnijā.”
Kurš notikums no aizvadītajiem pasākumiem ar Ghetto Games, Tev visvairāk palicis atmiņās?
Diāna: “Pēc garākām dienām, pasākuma beigās, kad visi spēlētāji jau ir prom, tās mazās sapulcītes un lielie apskāvieni ar kolēģiem vienmēr paliks atmiņā. Ikdiena Ghetto Games nekad nav garlaicīga. Karstās dienās Tevi aplej ar ūdeni. Kad paliek nedaudz skumji, kāds vienmēr var izšaut kādu ašo jociņu. Kad gribas ēst, var dabūt labākās friškas ever no Ghetto Pieturas.”
Annija: “Notikums, kurš man palicis atmiņā visvairāk no Akadēmijas gaitām ir manas pirmās sezonas beigas. Tas bija viens no ļoti emocionāls brīdis, kurš likās tik nereāls, jo - kā tas var būt, ka vasara ir cauri, pasākumi ir cauri un mēs tos izcīnījām un piesardzīgi izbaudījām, neskatoties uz pandēmijas aizsākumu. Noslēgumi ir skaisti, jo tas vienmēr parāda kaut kā jauna sākumu.”
Kas ir galvenā atziņa, kuru ieguvi, esot "Ghetto Games Academy"?
Diāna: “Nav nozīmes, kāds Tu esi un no kurienes nācis, ja esi gatavs mainīties pozitīvā virzienā un mācīties superīgā atmosfērā - Grīziņā tas viss ir iespējams.”
Annija: “Sāc, mēģini, dari, pat ja Tu nezini, vai tas izdosies. Turklāt, ja kas neizdodas, no kļūdām visi mācamies, jo kas neriskē, tas nevinnē. Šeit tas noteikti pierādās.”
Kāpēc jauniešiem vajadzētu šogad pieteikties?
Diāna: “Ja iepriekš minētais jau neliekas pietiekami, tad uz Akadēmiju droši var nākt arī tad, ja nezini, ko tieši tur vēlas darīt. Tev pavērsies iespējas pašam nemanot. Varēs izmēģināt visu, kas uzrunā, un ar laiku varēs saprast, ka pieteikties bija vērts arī daudzu citu iemeslu dēļ. Pluss, šajā laikā viss, ko gribās, ir vienkārši pakomunicēt ar jauniem cilvēkiem labā atmosfērā.”
Annija: “Šāda veida piedzīvojums jāveic katram jaunietim. Protams, šī ir laba pieturzīmes vieta savā nākotnes CV vai augstskola rekomendācijā, bet var paskatīties arī plašāk - vieta, kur iepazīt sevi no jauna, atklāt un iemūžināt dažādus mirkļus kopā, pavadot tos ar saviem komandas biedriem - draugiem.
Nav viena konkrēta iemesla kādēļ vajadzētu pieteikties Akadēmijai, bet ja Tev padomā ir kāds iemesls, kura dēļ Tu noteikti pietiektos akadēmijai - esmu pārliecināta, ka Tavs iemesls piepildīsies un Tavs “jā” lēmums šī gada akadēmijas uzsaukumam atmaksāsies daudz vairāk, nekā to šobrīd spēj iedomāties.”
Piesakies Ghetto Akadēmijas jaunajai sezonai šeit: ej.uz/akademija2022
Projekts tiek līdzfinansēts Jaunatnes valsts programmas 2021.gada budžeta ietvaros