×

Filma "No Ghetto uz Olimpiādi"

“Ghetto Games” filmas pirmizrādē 5. martā tikšanās ar 3x3 izlasi

Ghetto Basket

Renārs Buivids

28. februāris, 2019, 10:54

“Ghetto Games” jaunās dokumentālās filmas “No Ghetto līdz Olimpiādei” pirmizrādē 5. martā “Kino Citadele” pl.20.00 būs iespēja tikties ar filmas galvenajiem varoņiem - Latvijas izlases spēlētājiem Nauri Miezi, Kārli Paulu Lasmani, Agni Čavaru un Edgaru Krūmiņu.

Dokumentālās filmas pamatā ir ne tikai stāsts par vienu no jaunā olimpiskā sporta veida 3x3 basketbola pasaules labākajām komandām – “Ghetto Basket” un Latvijas izlases spēlētājiem, bet arī par “Ghetto Basket” desmit gadu attīstību. Šo desmit gadu laikā ir izaugusi jauna spēlētāju paaudze, kuras labākie pārstāvji pašreiz ir ceļā uz 3x3 basketbola vēsturisko notikumu – sporta veida debiju 2020. gada Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Turklāt mērķis ir ne tikai dalība Olimpiskajās spēlēs, bet arī cīņa par medaļām!

Latvijas kvartets ir 2017. gada Eiropas kausa īpašnieki, 2018. gada Eiropas vicečempioni un 2018. gada Pasaules kausa 5. vietas ieguvēji, kā arī FIBA 3x3 basketbola Pasaules tūres finālisti. Pasaules labāko klubu komandu rangā “Ghetto Basket” ieņem 3. vietu.

Šī gada “Ghetto TV” filma stāsta par pārdzīvojumiem, pārbaudījumiem, komandas saliedētību un ielu rūdījumu desmit gadu laikā, kas radījis platformu jaunai un daudzsološai olimpiešu paaudzei.

Filmas autori un to varoņi meklēja atbildes uz jautājumiem - vai viņiem pietiks spēka, vai viņi spēs stāvēt pretī ne tikai pasaulē labākajiem spēlētājiem laukumā, bet saviem dēmoniem un valsts birokrātijai, kad saskaries ar šo daudzgalvaino pūķi, kuram cērt nost galvas, bet tās ataug kā sēnes pēc lietus. Vienīgais līdzeklis, kas ļauj pārvarēt visas grūtības, ir neiedomājama mīlestība pret basketbolu. Šī mīlestība ir gan kaislība, gan “ibumetīns” savām problēmām, gan nāvējošs zobens, kas cērt pretinieku galvas.

“Ghetto Games” dokumentālās filmas "No Ghetto līdz Olimpiādei" pirmizrāde notiks 5. martā kinoteātrī “Kino Citadele": https://www.forumcinemas.lv/event/302633/title/no_ghetto_uz_olimpiādi/

Filmas izrādes Latvijā no 26. marta.

Dokumentālās filmas “No Ghetto līdz Olimpiādei” treileris: https://www.youtube.com/watch?v=nURarz5yqnQ

Vairāk: https://www.ghetto.lv/lv/filma/par-filmu/