×

Jaunumi

DJ Ronaldo:"Es klausos mūziku mašīnā, austiņās, zālē, treniņos, darbā, utt."

Ghetto Football

Matīss Babris

31. jūlijs, 15:36

DJ Ronaldo pastāsta kā kļuva par DJ, kā darboties ar publiku un kādas dziesmas jāliek.

1. Kā radās ideja kļūt par DJ?

Atbilde ir vienkārša. Četrus gadus atpakaļ, bija nedēļa pirms Ghetto Games pasākuma. Antons teica, ka nav DJ uz doto pasākumu un mēs kopā vienojāmies, ka es varētu izmēģināt būt DJ. 

Mēs kopā ar Antonu un Beiraku sēdējām bārā un izlēmām, ka es būšu DJ Ronaldo. Tas ir pats stulbākais niks, ko varēja izdomāt futbolā. 

Galu galā, es izmēģināju un gan man, gan Antonam patika kā es lieku mūziku. No tā brīža, es sāku darboties kā DJ. Es darbojos šajā jomā tikai Ghetto Games pasākumos un varbūt arī kādos īpašos, privātos pasākumos. Kā arī, protams, darbojos kā DJ Antona un Beiraka, u.c. koncertos. Bet šis ir tikai hobijs, ko man patīk darīt. Es esmu apmierināts, ka man bija iespēja pamēģināt. Šis hobijs papildina manu ikdienas rutīnu.

2. Ar ko tu nodarbojies ikdienā?

Es nodarbojos ar nekustamo īpašumu. Dotajā mirklī, es strādāju kā tirzniecības centra vadītājs. Papildus es vadu dzīvojamo fondu, pārvaldu aptuveni 400 dzīvokļus Rīgā, kas tiek izīrēti. Vēl es sadarbojos ar starptautisku kompāniju. Mans pienākums ir meklēt un izvēlēties priekš šīs kompānijas komerciālus objektus/nekustamos īpašumus, lai varētu atvērt jaunus veikalus visā Latvijā.

3. Ko tu vari ieteikt jaunajiem DJ?

Grūts jautājums. Es laikam ieteiktu vairāk sekot līdzi publikai, kam tu liec mūziku un izjust to. Tāpēc, ka ne vienmēr tu vari slēgt to, ko tu pats gribi, tev nedaudz ir jājūt auditorija un jāizvēlas korektas dziesmas konkrētai publikai un konkrētam laikam. Ja tu redzi, ka kāda dziesma ir vairāk atraktīva un dejojoša, un vairāk patīk publikai, tad tev vairāk ir jāliek tāda tipa mūziku, taču ir jāsaprot robežas un noteiktā brīdī tev jāmāk nomainīt uz citu dziesmu. Es ieteiktu sekot līdzi publikai un neskatīties vienkārši datorā, lai liktu to, kas tev vienkārši ienāk prātā vai kas tev ir sagatavots. Ir svarīgi vairāk sekot līdzi publikai un likt to, ko tā vēlas dotajā mirklī. Tā ir veiksmes recepte. Ja publikai patiks kā tu liec dziesmas, tad tevi noteikti atcerēsies.

4. Kā tu izvēlies mūziku, ko tu spēlē pasākumos?

Es lieku to, kas man  patīk, nav tāda, ka es kaut ko izdomāju un pārkāpju sev pāri un slēdzu to, ko es ikdienā neklausos. To, ko es lieku, es ikdienā arī klausos. Mūziku es klausos daudz. Es nevaru iedomāties savu ikdienu bez  mūzikas. Es klausos mūziku mašīnā, austiņās, zālē, treniņos, darbā, utt. Tādēļ izdodas daudz sekot līdzi mūzikas jaunumiem, daudz klausīties un arī sanāk bieži atjaunot atskaņošanas sarakstu (playlist), principā es katru nedēļu pievienoju jaunas mūzikas dziesmas (hitus) Spotify. Kad tu klausies daudz mūziku un interesējies par to, gribas, lai tā arī nonāk līdz pārējiem, kuri mazāk klausās mūziku un interesējas par to, lai viņi varētu atrast jaunas dziesmas, nepārklausoties piecdesmit albumus.

5. Kur tu vēlētos nospēlēt savu sapņu DJ set?

Nav tāda, ka es gribētu kaut kur internacionāli likt mūziku kā DJ, jo es netaisu savu karjeru kā DJ, tas ir tikai hobijs ar ko nodarbojos brīvajā laikā. Es to daru, lai atbrīvotos no ikdienas rutīnas un gūtu jaunas emocijas. Bet protams, es vēlētos sapņos piedalīties ne kādā festivālā, bet gan ar kādu mūziķi, kā piemēram Future, Drake, Migos vai kaut ko līdzīgu. Šādos koncertos viemēr ir lieliska atmosfēra un vibracijas, kā arī nereāli specefekti. Cilvēki ļoti to atbalsta. Es arī esmu bijis uz tādiem koncertiem un redzējis kā tas notiek. Arī strādājot ar Antonu un Beiraku, braukājām pa maziem koncertiem un piedalījāmies klubos un tā atmosfēra koncertos bija lieliska.

6. Tu pats esi basketbolists, vai pēc Ghetto Football tev ir mainījies viedoklis par futbolu?

Mans viedoklis par futbolu nav mainījies. Es vienmēr attiecos labi pret futbolu. Tas ir tas sporta veids, kas mani interesēja. Es vienmēr esmu skatījies Pasaules čempionātus, Čempionu Līgas, dažādus vietējos čempionātus un interesējos par tiem, neskatoties uz to, ka agrāk un vēljoprojām nodarbojos ar basketbolu. Kas saistīts tieši ar Ghetto Football, tad mans viedoklis nav arī mainījies. Es tikai tuvāk esmu sācis komunicēt ar futbolistiem, spēlētājiem, skatos kā tas notiek no iekšpuses. Caur Ghetto es esmu pamanījis, cik cilvēki ir atvērti, pozitīvi, dzīvespriecīgi, utt. Esmu iepazinis daudz jaunus cilvēkus, kas nodarbojas ar futbolu. Esmu priecīgs par to. Un vēljoprojām ar viņiem komunicēju un viņi ir manu draugu lokā. Getiņš ir foršs, ir forši skatīties kā Ghetto aug, pēdējo četru gadu laikā, cik es esmu Ghetto. Ghetto ir audzis un tas ir jūtams, ar katru gadu ir uzlabojumi, kad es atnācu bija tikai vietējie turnīri, vācās komandas tikai no Rīgas vai tuvākās apkārtnes. Bet tagad  komandas brauc no citām valstīm un pat kontinentiem. Brauc spēlētāji un rāda savu prasmi un arī Ghetto dosies uz Eiro tūri. Par Ghetto jau zina vairākās valstīs. Ir forši būt daļai no internacionāla projekta.

DJ Ronaldo iesaka:

1. Drake - Greece

2. Future - Slave Master

3. Minay ft. Beirak - Звездопад

4. Offset ft. Asap Rocky - Millionaire

5. Travis Scott - Coordinate

6. 21 Savage - Ocean Drive

7. Young Thug ft. Gunna - Tomorrow Til Infinity

8. PnB Rock - I Need More

9. Markul ft Платина - Конфеты

10. Drake ft. Future - Diamonds Dancing

GHETTO FOOTBALL SPOTIFY PLAYLIST