×

Jaunumi

Lai runā vecāki..

Ghetto Basket

Annija Bogdanova/Elīna Kolna

21. septembris, 2020, 9:17

Vecāki ir svarīgākās personas ikviena cilvēka dzīvē. Viņi mums iemāca kā pareizi sasiet botēm auklas, kā atšķirt krāsas un kā nepadodieties pie pirmajām neveiksmēm, tāpēc vēl jo svarīgi ir apzināties, ka viņu viedoklis un domas ir jāuzklausa un jāņem vērā.

Pēdējo gadu laikā arvien biežāk getiņā redzam vecākus, kas trešdienas un ceturtdienas pēcpusdienas paņem brīvas, lai redzētu kā viņa bērns spēlē. Protams, reizēm vecāki pāršauj pār strīpu, kad sāk tiesāt un regulēt spēles, bet pietiek tikai ar vienu turnīru, lai viņi saprastu, ka getiņā spēlētājiem pašiem ir jāspēlē un pašiem ir jātiek galā ar strīdīgām situācijām. Bet ko īsti viņi domā par Ghetto Games? Ir pienācis laiks runāt vecākiem...

Ghetto Basket dalībnieka Bruno Toma Skulmes vecāku domas par Ghetto Games darbību

Basketbolista Bruno vecāki uzskata, ka Ghetto Games pasākumi ir ideāla vieta, kur var ”izsisties” jauniešu starpā. Viņi abi uzskata, ka šis ir labs veids, kā vasaras gaitā vari uzlabot savas prasmes, jeb skillus un uztrenēties nākamajām basketbola sezonām, tajā pašā laikā gūstot no tā priecīgas emocijas, foršas atmiņas un panākumus. Vecāki ir pozitīvās emocijās par to, ka ghetto games dod iespēju bērniem un jauniešiem aktīvi, produktīvi un jautri pavadīt laiku ārā svaigā gaisā nevis sēžot mājās pie televīzora vai datora ekrāniem, bet gan nodorbojoties ar saviem hobijiem, vaļaspriekiem, un par to vēl ir iespēja saņemt balvas.

Ghetto Floorball dalībnieka Emīla Heinrihsona vecāku domas par Ghetto Games darbību

Viņa Mamma uzskata, ka pastāvīga piedalīšanās Ghetto Games organizētajos pasākumos ir devusi iespēju iepazīt daudz jaunu draugu un attiecīgi arī iznāca praktizēt sporta veidus. Emīla mamma uzskata, ka Ghetto Games pasākumi ļoti pozitīvi ietekmē jauniešu vasaru, piemēram tā vietā, lai garlaikotos mājās, 1-4 dienas nedēļā tiek pavadītas ar draugiem grīziņkalnā – mētājot florbola bumbiņu, driblējot basketbola bumbu, vai spārdot futbola bumbu. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc mamma atbalsta sava bērna piedalīšanos ir, cik viņai zināms, lielākā daļa dalībnieku un apmeklētāju ir jaunieši, un līdz ar to viņa domā, ka ir ļoti viegli iegūt jaunus draugus, jeb socializēties. Kā arī tie ir sportiski pasākumi, kuru gaisotne, viņasprāt, ir ļoti pozitīva un emociju pilna. Viņa uzskata, ka šī ir laba vieta, kur jauniešiem pavadīt brīvo laiku, un, ka tam ir pozitīva ietekme uz jauniešiem. Viņu pašu pagaidām Ghetto Games pasākumos interesē tikai dēla horizonts, taču iespējams nākošgad izmēģinās dalību „for fun” projektā. Cik viņa pati ir dzirdējusi no savas atvases, tad ja runa iet par pasākuma uzlabošanu, tad Ghetto Games varētu uzlabot laukumu apgaismojumu, kad kļūst tumšs un spēļu formātu, respektīvi – vairāk spēļu.

Ghetto Games Academy dalībnieces Ērikas Diebeles Mammas domas par Ghetto Games darbību

Ērikas mammas domas par Ghetto Games pasākumiem un kustību ir ļoti pozitīvas, viņa uzskata, ka šis ir ļoti labs veids kā jaunieši var pavadīt savu brīvo laiku vasarā. Tajā pašā laikā viņi var iepazīties ar citiem jauniešiem un iepazīt citus sporta veidus, kā arī iespējams redzēt šos sporta veidus no cita leņķa salīdzinājumā ar to ko skolā māca. Mamma atbalsta sava bērna dalību Ghetto Games un uzskata, ka tas ir svarīgi gūt dažādas pieredzes, mācīties strādāt un un saprasties ar cilvēkiem kā arī nodibināt jaunus kontaktus.

Ghetto Basket dalībnieka Reneta Prokopoviča mammas domas par Ghetto Games darbību

Viņa uzskata par svarīgu atbalstīt tādus projektus/kustības kā Ghetto Games, jo tie dod iespēju katram iesaistīties fiziskās aktivitātēs un sekmēt draudzību ne tikai komandu spēlēs. 12. sezonas laikā viņas bērnam piedaloties Ghetto Games organizētajos pasākumos , viņa uzskata, ka šie pasākumi ir mainījuši viņas dēla vasaras ikdienu uz pozitīvo un attīstošo pusi, un tic, ka citu bērnu vecāki domā līdzīgi.

Ghetto floorball dalībnieces Martas Valantes  tēta un onkuļa domas par Ghetto Games darbību

Hokejistes onkulis uzskata, ka šis ir ļoti produktīvs veids kā pavadīt vasaru, jo šis pasākums palīdz bērniem attīstīties gan fiziski, gan mentāli. Viņš ļoti atbalsta to faktu, ka ir bijusi iespēja šovasar piedalīties sporta aktivitātēs un socializēties ar citiem berniem. Martas onkulis domā, ka tas būtu vēl foršāk, ja ghetto games organizētu kaut kāda veida nometnes, kas arī palīdzētu attīstīties fiziskā veidā, un veidot turnīrus Rīgā vēl citās vietas, ne tikai Grīziņkalnā.

Hokejistes tētis arī atbalsta šo domu, ka jauniešiem ir iespēja vasarā kustēties nevis sēdēt mājās pie dažādām ierīcēm. Uz jautājumu, vai pats esat piedalījies kādā Ghetto Games rīkotā pasākumā, tajā skaitā arī for fun projektā, viņš atzina “ka viņa bērni un viņš pats šogad nepiedalījāmies “for fun” projektā, bet iespējams, ja šāda iespēja būs atkal, tad apsvērsim domu piedalīties.” Tētis piepilda, ka būtu interesanti organizēt Ghetto Floorball U60 vecuma kategorijā.

 

Ghetto Games Academy dalībnieces  Diānas Tihonovas vecāku domas par Ghetto Games  darbību

Diānas tētis uzskata, ka darbojoties Ghetto Games ir noteikti palīdzējis attīstīties viņa meitai, kā piem. atbildības nozarē, kur viņas kompetence noteikti ir augusi kopš darbošanās . Uz jautājumu, kāds ir jūsu viedoklis par Ghetto Games kustību, viņš atbild, ka iepazīstoties ar informāciju mājaslapā par kustību, tās rašanos un mērķiem, viņam viņa simpatizē, viņš viņu uzskata par pareizu un vajadzīgu, bet ļoti mulsina šīs kustības nosaukums, it sevišķi, ja ir doma popularizēt šo nosaukumu rietumu eiropā, sevišķi saistībā, sakarā ar ebreju jautājumiem, lai šī kustība paliktu liela, aizrautu vairāk cilvēkus lielākam ģeogrāfiskajam laukam, ir ļoti nopietni jāskaidro nosaukuma saistība, tā sematiskā nozīme kopsakarā ar kustības mērķiem, viņaprāt nosaukums ir lielā kontrastā, pretrunā ar pasākuma mērķiem, tā varētu kļūt arī par vienu no problēmām sponsoru piesaistīšanai. Brīvprātīgais darbs, dod pieredzi, zināšana, organizatoriskie jautājumi, laba pieredze. Fizisko aktivitāšu ziņā pats nav iesaistījies , bet bija sponsori šogad. Viņš uzskata par svarīgu un atbalstāmu šo kustību un šis noteikti ir jāturpina.

Ghetto Academy dalībnieces Patrīcijas Lodziņas vecāku domas par Ghetto Games darbību

 Patrīcijas vecāki uzskata, ka šī ir laba vieta, kur jauniešiem lietderīgi iztērēt savu brīvo laiku. Viņiem ir prieks, ka Ghetto Games pasākumi dod iespēju bērniem iemācīties tādas lietas kā sākot ar komunikāciju, turpinot ar darba organizēšanu un izjūtot atbildības sajūtu, beidzot ar mācīšanos sadarboties un palīdzēt citiem. Viņu interesē Ghetto Games tik, cik viņa bērnu.

 

Paldies vecāki, ka esat un izbrīvējat savu laiku, lai būtu daļa no Ghetto Games! 

 

"Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros"