×

Jaunumi

Nokusīs sniegs, tad es arī sākšu skriet..

Spilgteņi

Ghetto games

25. aprīlis, 11:14

Vecums ir šķērslis, lai sāktu, ko jaunu? Nē! Tā ir tikai muļķīga atruna. 

Skriet var jebkurš, jebkur, ikvienā gadalaikā un visos vecumos. Ir tikai jāsāk. Iedvesmojies no Aijas Tīlenas pieredzes skriešanā. Kura, starp citu, ir vecākā dalībniece šī gada Ghetto Games Brīvības skrējienā. 

 

"Pirms 13 gadiem apmainīju dzīvokli pret māju laukos. Darāmā gana, arī gadu un enerģijas, bet ir pieauguši bērni, kuri "kustas"- ir neapstādināmi aktīvi. Kādā "neprāta" brīdī izskanēja teksts no manas mutes: "nokusīs sniegs, tad es arī sākšu skriet..." Toreiz man likās, ka skriet var tikai no pavasara līdz rudenim. Upsss... Sniegs arī nokūst..Ko nu? Tā pa mazumiņam - 1km, 5km, 10km..tiku līdz pat 18km. Iesākumā skrējieni notika vienā maršrutā, tad atklāju skrējienu burvību mežā - īpaši pavasarī, kad daba mostas, tad dvēsele gavilē. Mežā satiktas pārsteigtas stirnas, zaķi un citi zvēri. Pa ceļu skrienot, garāmbraucēju smaidi un roku mājieni.

Mainās laiki, mainās arī vecmāmiņas. Manai mazmeitiņai ir vecmāmiņa, kura ne šuj, ne ada, ne tamborē, bet atgādina: "kustēties vajag!" Maniem pēcnācējiem nav manis adītās zeķes, cimdi, bet ir sirdsmiers par mani.

Dzīve ar piedāvātajām iespējām ir skaista jebkurā vecumā. Tas jau nekas, ka solis nav tik ātrs, bet ir prieks, ka spēj sevi izcelt no dīvāna un "noskriet sevi", balvā saņemot skrējiena fantastisko pēcgaršu.

Pirmā sacensību pieredze bija Meža taku skrējienā "Piesit pēdu Priekuļos", "Apkārt Liepai", "Cēsu apļi", "Jānis un Jānītis", "Noskrien Ziemu", "Stirnu buks". Mani sacensībās fascinē, un uzlādē skrienošie dažādu gada gājumu cilvēki, enerģētiskā atmosfēra. Tik daudz priecīgu cilvēku vienuviet! Tur nav īgņu un ar dzīvi neapmierinātie, tur nelamā valdību un pastāvošo iekārtu.

Mainās laiki, mainās sacensību formāti. 4.maijs man saistās ar trim lietām: Latvijas neatkarības atjaunošanu, dēla dzimšanas dienu (šogad 30!) un nu jau otro gadu ar Brīvības skrējienu. Pagājušo gadu plecu pie pleca skrēju kopā ar Ingu - jaunu, enerģisku daudzbērnu māmiņu. Skrienot tajā dienā bija tāda īpaša sajūta un enerģijas lādiņš dubultā. Tāpat plānojam šogad! Tā veidojas tradīcijas.

Aicinu arī citus piedalīties Brīvības skrējienā 4.maijā! Kustība- tā ir dzīvība un mūsu Latvijai to visvairāk varam dot, būdami veseli."

 

Arī Tu spēj izcelt sevi no dīvāna, lai sajustu uzvaras garšu. Sāc ar mazumiņu un izaudz par maratonu skrējēju. 4.maija Brīvības skrējiens var būt iemesls, lai uzsāktu vai atcerētos aktīvā dzīvesveida pozitīvo pēcgaršu.

 

Izaicini sevi, mammu un arī draugus- PIESAKIES ŠEIT