×

Jaunumi

Profesionālais sports no ielas un bizness ielu kultūrā – Ghetto Games konference jau 6. decembrī!

Grīziņkalns

Ghetto games media

4. decembris, 2022, 14:21

6. decembrī, Forum Cinemas, norisināsies “Medicines For Worlds Ghettos”, kura līdz šim ir stāstījusi par starptautiskām problēmām ielu kultūrā un sportā, taču šogad tēmas tiks aktualizētas lokālā vidē. Konferencē uzstāsies šajā jomā pieredzējušas personas, kuras zina gan par mūsdienu jauniešu trendiem un to interesēm, gan par ielu sportu un to kultūru.

Runātāji diskutēs un dalīsies ar savu pieredzi, redzējumu un ieteikumiem saistībā ar jauniešu nākotnes perspektīvām profesionālajā sportā jeb izaugsmi. Esam parūpējušies par to, lai iegūtās zināšanas un cilvēku pieredzes būtu pēc iespējas daudzveidīgākas  un interesantākas.

Konferences programma:
11:00-  Ko profesionālajam basketbolam var iemācīt ielas?
Intervija ar U17 3x3 basketbola izlases spēlētājiem. Ielu basketbols ir “sētas” padarīšana vai tomēr neatņemams posms ceļā uz visaugstākajiem sasniegumiem profesionālajā sportā?

11:30- 3 pret 3 vai 3x3
Diskusija jeb lielais jautājums, uz kuru tiks meklēta atbilde – vai ielu sports ir pierādījis efektivitāti gan darbā ar jauniešiem, gan kā atbalsts profesionālajam sportam? Varbūt jāmeklē kas labāks?
Dalībnieki: Raimonds Elbakjans- Ghetto Games dibinātājs, Raimonds Feldmanis – Olimpiskās 3x3 basketbola komandas treneris, Raimonds Rudzāts – sporta žurnālists, Kristaps Gotfrīds- 3x3 basketbola projektu koordinators, Normunds Zīle- Ogres "RAGS" organizators. 

12:10- Kā izveidot jaunu sporta veidu?
Ceļš un stāsts par šī gada pavasarī aizvadīto Ghetto Football Eirolīgu. Patiesā pieredze un piedzīvotais stāsts, redzējums no paša projekta vadītāja Antona Semeņaka.

12:50- Hiphops asinīs kā eritrocīti
Prezentācija no Bruno Reja Corna - repa kultūras pārstāvis, Latvijas hiphopa mūziķis, režisors, scenārists un producents. Dalīsies pieredzē un sniegs atbildes uz jautājumiem- Kā iesākt radošus projektus ar minimāliem resursiem? Kas ir galvenais projektu vadībā? Kā tas atstāj ietekmi uz ielu mūziku? 

13:30- Jauniešu un kultūras bezpeļņas projekti to izaugsmei
Prezentācija no Patrika Kirkila un Mika Kristiāna Ozoliņa - ''Bourzma" projekta iniciatori un veidotāji. “Bourzma” ir jauniešu veidots bezpeļņas projekts, kura mērķis ir parādīt alternatīvu redzējumu klasiskajam mūzikas un modes attīstības vektoram. Vai tas ir tikai jaunības maksimālisms vai projekts ar tālejošu nākotni un ietekmi? 


14:00- Vai jaunietim ir vieta Latvijā?
Pēdējā laikā aktualizētais jautājums jeb problēma – jaunieši labāk izvēlās doties darba tirgū meklēt pieredzi ārpus Latvijas. Kā arī studijas Latvijā kļuvušas mazpopulārās un neapmeklētas.  Tāpēc aktualizēsim jautājumu par jauniešu iespējām savā valstī. Vai jaunietim ir vieta Latvijā? 
Diskusijas dalībnieki: Raimonds Elbakjans, Rihards Kols, Justīne Pantelejeva un Beatrise Dērica. 

15:00- Hiphops un ielu bizness
Prezentācija no repera Ozola jeb Ģirta Rozentāla. Ozols ir iepazinies ne tikai ar repa kultūru, bet arī ar ielu kultūras biznesu. Ģirtam pieder viens no pirmajiem snīkeru veikaliem Latvijā – HoodShop. Kā tendences ietekmē uzņēmējdarbību un tirdzniecību? 

15:20- Cik "ekstrēma'' ir Latvija?
Intervija ar ielu sporta pārstāvjiem- Tomasu Grinbergu (BMX), Lieni Nulli (Inline) un Artu Amoliņu (Skeitbords).  Šķietami nepieradināmais ekstrēmais sports – BMX, skeitbords, ekstrēmā skrituļošana u.c. – no hobija un laba laika pavadīšanas, kļūst par profesionālu darbu. Kā tas ietekmē šī sporta veida identitāti un jauno paaudzi? Kādu perspektīvu ekstrēmajam sportam mūsu pašu zemē saskata starptautiski zināmās ekstrēmo sporta veidu zvaigznes no Latvijas?

16:20- Ekstrēmo sporta veidu attīstība kustībās
Visiem zināmais ekstrēmo sportu festivāls – Ghetto Games Festival nav vienīgais Latvijā, kurš pulcē ekstrēmā sporta pārstāvjus un tā cienītājus. Kopš 2015. gada festivāls "MadLiepāja" pulcē ekstrēmo sporta veidu kopienu ar mērķi veicināt netradicionālā sporta attīstību Latvijā. Kādu pienesumu dod šādi festivāli un vai ar to pietiek? Atbildes būs meklējamas šajā prezentācijā.  

16:40- Vai infrastruktūrai ir jēga bez organizatora?
Diskusija ar ''MadLiepāja" pārstāvi un LOK ģenerālsekretāru Kārlis Lejnieku. Kas šobrīd ir "ielu sports"? Kā gadu mijā tas ir sevi pierādījis kā instruments darbā ar jaunieti? Vai šis ir instruments, bez kura varam cīnīties gan sporta sasniegumos, gan darbā ar jaunieti? 

Diskusijā piedalīsies arī: Roberts Klēpis (madliepaja) un Rihards Zalte (Valmiera) 

17:20- Ekstrēms bizness
Maksims Černovs (Rideoo), Arts Amoliņš (Clockwise Skateshop), Oskars Pundurs (Taktika) un Aivars Šneiders (ParBMX) piedalīsies diskusijā par ekstrēmo biznesu. 
Ekstrēmajam sportam ienākot olimpisko spēļu lauciņā ir novērojama ne tikai biznesa izaugsme, bet arī tendenču maiņa. Kā izpaužas pašas tendences un tirdzniecības motivācija tagad, salīdzinot to ar pirmsākumiem?

Vairāk par pasākumu un kā reģistrēties konferencei vari meklēt conference.ghetto.lv