×

Jaunumi

Šonedēļ Latvijā vadīs pirmo starptautisko tiešsaistes hakatonu sportā - "SportHack2020 Latvija"

Grīziņkalns

18. maijs, 2020, 18:42

Šonedēļ Latvijā vadīs pirmo starptautisko tiešsaistes hakatonu sportā - SportHack2020 Latvija
No 21.-23. maijam Latvijā tiek organizēts pirmais globālais tiešsaistes hakatons sporta industrijas izaicinājumu risināšanai. Lai gan hakatons primāri risinās Latvijas sporta nozares izaicinājumus, šobrīd dalībnieki ir pieteikušies no visiem kontinentiem. Organizatori un vairāk nekā 50 mentori kopā ar 23 partneriem no Latvijas sporta federācijām, universitātēm un tehnoloģiju uzņēmumiem uzsver pasākuma globālo potenciālu un aicina pieteikties vēl dalībniekiem lielākai ietekmei.

Aicināti piedalīties ir visi amatiersporta, profesionālā sporta pārstāvji, treneri, studenti, līdzjutēji, ķīmiķi, ārsti, dizaineri, programmētāji un dažādu biznesu speciālisti. Hakatona jeb ideju maratona mērķis ir 48h laikā radīt inovatīvas idejas sporta jomā, novērtēt idejas biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt dzīvē. Idejas pieņems četrās kategorijās - “Uzveicam krīzi”, “Sports un inovācijas”, “Sporta infrastruktūra un aprīkojums” un “Sporta dati”. 

Šis hakatons ir iespēja pacelt sporta nozari jaunā līmenī, palielināt Latvijas olimpiešu medaļu skaitu un likt Latvijas vārdam izskanēt visā pasaulē. Turklāt, uzvarētājiem būs iespēja saņemt finansējumu no inovāciju grantu programmām un BuildIT akceleratora mentoringa atbalstu, kas atvērs durvis arī tālākām sēklas investīcijām.

“Sports ir darbs, izklaide, veselība, aizraušanās un hobijs. Ne velti Latvijā ir 95 dažādu sporta veidu federācijas. Savukārt, hakatons ir lieliska iespēja apvienot daudzu cilvēku pieredzes, prasmes, sapņus un realizēt dažādus projektus sporta nozarē. Tiešsaistes formāts līdz minimumam samazina ierobežojumus dalībnieku sastāvam, taču saglabā sportisko izaicinājumu un neierobežotas iespējas izpausties,” stāsta viens no SportHack 2020 Latvija partneriem, Aigars Strauss, Latvijas Triatlona federācijas prezidents. 

Reģistrēties var individuāli ar vai bez komandas un ar vai bez savas unikālās idejas līdz 20.maijam: https://windhackers.com/sporthack2020

Tiešsaistes hakatona partneri ir pieteikuši 18 izaicinājumus sporta nozarē sākot ar inovatīva badmintona seguma radīšanu un inovācijām ekipējuma ražošanā, turpinot ar sensortehnoloģijām, kas palīdz uzlabot sportistu rezultātus sacensībās un vienotu sistēmu sporta infrastruktūras pieejamībai. Visi izaicinājumi ir apskatāmi te: https://windhackers.com/sph20lvizaicinajumi

Hakatona darba valoda būs latviešu un angļu. Vairāk nekā 50 mentori palīdzēs komandām attīstīt idejas un projektus pelnošos biznesos. 

Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) nodrošinās piekļuvi prototipēšanas un dizaina pakalpojumiem, kā arī mērķtiecīgi aicinās izmantot RTU radītās tehnoloģijas un zināšanas, radot jaunus produktus un pakalpojumus. Komandām būs arī iespēja saņemt padomus un palīdzību no dažādu Latvijas sporta jomu ekspertiem un profesionāļiem. 

“Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU kopš pagājušā gada īsteno nebijušu projektu “Inovāciju granti studentiem”. Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. Projektā RTU piedāvā septiņas aktivitātes. Piedaloties tajās, studenti var saņemt stipendiju – 200 eiro mēnesī (bakalaura un maģistra līmeņa studenti) vai 228 eiro mēnesī (doktoranti). Lai pieteiktos stipendijai, studentam ir jābūt sekmīgam un bez studiju parādiem,” informē “RTU Dizaina Fabrika” projektu vadītāja Liene Briede.

Tiešsaistes hakatonu organizē biedrība “WindHackers” sadarbībā ar “RTU Dizaina Fabrika”, “Rīgas Tehniskā Universitāte” (RTU) un “Kurzemes inovāciju granti studentiem” (KInGS) partneriem - Ventspils Augstskola (VeA), Liepājas Universitāte (LiepU), “Kurzemes biznesa inkubators” un nodibinājumu “Ventspils augsto tehnoloģiju parks”.

Pasākums tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un nr. 1.1.1.3/18/A/004 «Kurzemes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem. 

Pasākuma partneri ir “RTU Dizaina Fabrika”, RTU, Ventspils Augstskola, Liepājas Universitāte,  “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”, “Kurzemes Biznesa inkubators”, “Latvijas Sporta federāciju padome“, “Latvijas Triatlona federācija”, “Latvijas Basketbola savienība”, “Latvijas Futbola federācija”, hokeja klubs “Dinamo Rīga”, “Ghetto Games”, “Eiropas Latviešu apvienība”, “Latvijas Badmintona federācija”, “BuildIT” akcelerators, “Latvijas Mobilais Telefons”, “Latvijas Olimpiskā komiteja”, “Rimi” un “Tilde”.

Organizatoru, biedrības “WindHackers”, mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi.