×

Filmas

Viena no vērienīgākajām ielu basketbola kustībām pasaulē "Ghetto Basket" desmit gadu laikā ir izaudzinājusi jaunu spēlētāju paaudzi, kura ir ceļā uz 2020. gada Olimpiskajām spēlēm Tokijā, pietam ar reālu iespēju izcīnīt par Olimpisko zeltu.

Filma "No Ghetto uz Olimpiādi" (2019)

ar subtitriem krievu un angļu valodā

Šobrīd 3. spēcīgākā 3x3 basketbola komanda pasaulē, “Rīga Ghetto Basket”, ko 2017. gadā izveidoja komandas menedžeris Jānis Āre un “Ghetto Basket” līderis Raimonds Elbakjans, ir izcīnījusi 2017. gada Eiropas čempionu titulu, 2018. gadā ieguvusi sudraba medaļu EČ, kā arī regulāri FIBA pasaules kausu tūrēs spēlē finālos, liekot nervozēt visām spēcīgākajām pasaules komandām.

“Rīga Ghetto Basket” kodols: Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš šodien ir 3x3 basketbola zvaigznes pasaules mērogā, par spīti tam, ka pirms pāris gadiem katrs no viņiem tika norakstīts kā nederīgs. “Viņi ir atgriezušies no mirušajiem” saka R. Elbakjans.
Šī gada “Ghetto Games” filma stāsta par pārdzīvojumiem, pārbaudījumiem, komandas saliedētību un ielu rūdījumu desmit gadu laikā, kas radījis platformu jaunai un daudzsološai Olimpisko sportistu paaudzei.    


Filma "Inteliģentie huligāni (2016.)

ar subtitriem angļu valodā

Jauniešus ekstrēmajā un ielas sporta kultūrā, vairs neuzskata par huligāniem, bet pilntiesīgiem sportistiem. Nepakļaušanās mehāniskajām sabiedrības normām un iešana pret spalvu attīsta. Ar patiesu ticību labajam, lielu cieņu un godīgas uzvaras alkām viņi pirmām kārtām ir pārveidojuši paši sevi un tieši ielās piedzīvojuši Savas dzīves labo scenāriju. Inteleģentie huligāni ir tie, kas vēlas radīt un dzīvot bez tiesnešiem.


Filma "Tas ir tikai sākums" (2013)

Mums katram no rīta ir divas izvēles: celties, doties pēc sasniegumiem un padarīt pasauli labāku vai noslinkot un gulēt tālāk. Šis stāsts ir par cilvēkiem, kuri dod priekšroku sportiskam dzīves stilam un sevis pilnveidošanai nevis tikai ballītēm un nakts uzdzīvei.

 

 


Filma "Tā ir mūsu brīvība" (2012)

Dokumentālā filma „Tā ir mūsu brīvība” vēsta par šobrīd Latvijā lielāko ielu kultūras un sporta kustību „Ghetto Games”, kas jau četru gadu garumā pulcē vairāk nekā 50 000 jauniešu visā Latvijā, kuri vasaras periodā piedalās ielu basketbola, ielu futbola, ielu florbola, ielu deju, BMX frīstaila, MTB frīstaila, skeitborda, ekstrēmās skrituļslidošanas, ielu vingrošanas un velotriāla sacensībās vai ir vienkārši ielu kultūras cienītāji. Filma vairāk stāsta par kustības aizkulisēm, jaunu cilvēku entuziasmu un ticību idejai, brīvprātīgo darbu, kā arī sezonas aktualitātēm un lielākajiem pasākumiem.


Filma "60 pasākumi 90 dienās" (2010)