×

Dažus #forfun projekta soļotājus neaptur ne zibens, ne pērkons

Grīziņkalns

Sintija Leimane

29. jūlijs, 2020, 16:49

Mēdz teikt, ja ko ļoti vēlies sasniegt, tad jāiet cauri dažādām grūtībām. Tā noteikti ir ar #forfun projekta dalībnieci Inesi Limbuku, vēl tālāk un līdz pašam galam! Inese projektam pievienojās tikai no sestā posma, taču ir ierindojusies jau 2.vietā, soļošanas rangā! Kā viņai tas izdevies?

Vēl vakar Inese dalījās ar stāstu, kurā devusies soļot un negaidīti pārsteidzis negaiss, soļošana noslēgusies ar skrējienu, tātad divi vienā! Lasi zemāk interviju ar projekta dalībnieci Inesi!

Kāda bija tava ikdiena pirms sāki aktīvi iet #forfun projektā?

- Mana ikdiena bija stauja un aktīva, kaut mēdzu nedaudz sportot, garām pastaigām un skrējieniem laika īsti nepietika. Priecājos par “Covid-19 laiku”, kurš palīdzēja ieviest daudz pozitīvu izmaiņu un EKO games (tagad #Forfun), kas deva vajadzīgo impulsu “iet līdz galam”.


Ko tu saproti ar vārdu “aktīvs dzīves veids'?

- Aktīvs dzīves veids, manuprāt, ir tāds, kur ne tikai dodies pāris reizes nedēļā uz sporta klubu, bet arī katru dienu velti konkrētu laiku izvēlētajai aktivitātei.


Līdz šim esi nogājusi kopvērtējumā vairāk kā 491 km, apsteigusi Alīnu, kura iet jau no pirmā posma, kas ir tava panākumu atslēga?

- Neatlaidība un matemātikas zināšanas! (haha) 


Ko Tev palīdz aktīva ikdiena jeb būt aktīvam ikdienā?

-  Aktīva ikdiena sagādā daudz prieka, labprāt soļotu vēl vairāk, bet, diemžēl, laika resursa trūkums ir mans lielākais izaicinājums.

 

Kā rīkoties ja dažreiz paslīd kāja uz našķiem? Vai tavuprāt var sevi atalgot ar mīļāko kūkas gabaliņu reizi pa reizei?

 - Var un vēl svarīgāk izbaudīt to mirkli no visas sirds

 

Vai pēc projekta beigām esi nolēmusi palitk pie aktīva dzīvesveida?

- Noteikti. Esmu priecīga, ka projekts ir devis impulsu katru dienu veikt noteiktu skaitu soļu.

 

Un tavs ieteikums kā sākt būt aktīvam un trīs labākas takas, ko apmeklēt? ( vai vietas)

- Mans ieteikums būsu sākt ar piemājas apkārtni, apstaigāt vietējos pastaigu ceļus un parkus. Vēl palīgos var nākt google maps, kur var lieliski saplānot iešanas maršrutus, nospraust galamērķi un doties ceļā.

Būsiet pārsteigti cik daudz jauna staigājot ieraudzīsiet Jūsu tuvākā apkārtnē! Sākumā nevajag sākt ar daudz km distancēm, jo tas ātri nogurdinās un iešana diez vai iepatiksies ilgtermiņā. Mans ieteikums sākt ar 15 min pastaigu, tad lēnām katru dienu kāpināt iešanas ilgumu un tempu (attiecīgi attālumu).

 Ticu, ka soļot var jebkurš bez priekšzināšanām- tempu, distanci un laiku nosakot pats. 

 

Projekts noslēdzas jau šajā nedēļas nogalē, taču kopā ar dalībniekiem pirmo reizi tiksimies klātienē, lai apbalvotu dalībniekus, kuri sasnieguši attiecīgo līmeni saviem sasniegumiem! Tiekamies 6.augustā!

 

Aktivitātes tiek rīkotas ar Rīgas pilsētas pašvaldības atbalstu