×

Jaunumi

"Bauerfeind" izceļ "Ghetto Basket" 12. sezonas lielo balvu - 1000 eiro

Ghetto Basket

Renārs Buivids

28. augusts, 0:18

"Ghetto Basket" 12 sezonu laikā pirmo reizi vienā dienā tika kronēti 15 čempioni. Līdzās "Bauerfeind", Pro grupas čempionvienībai "Saldais ēdiens", "Ghetto Ladies" labākajai komandai "Classy" un divās vecuma grupās uzvarējušajām Igaunijas "Siilikad" meitenēm par fināldienas varoni kļuva arī "Maxima" jauniešu "Slam Dunk" konkursa uzvarētājs Edijs Začs.

Par "Ghetto Basket" fināldienas galveno spēli kļuva "Ghetto Basket" cīniņš par 1000 eiro naudas prēmiju. 2019. gada vicečempioniem "Bauerfeind" izšķirošā mača laikā izdevās atspēlēties un pārspēt Dobeles "Skandiju", par kura uzbrukuma līderi šajā turnīrā kļuva krāslavietis Artūrs Suhanovs. Uzvaras grozu, panākot uzvaru ar 21:19, guva Mārtiņš Ivanovs, bet čempionu sastāvā vērtīgākā spēlētāja balvu pelnīti saņēma Uģis Kasparāns. Līdzās Ivanovam un Kasparānam 1000 eiro balvu fonda dalīšanā piedalīsies arī Jānis Ābols un Mikus Jačmenkins. 3. vietu finālā ieguva regulārās sezonas labākā komanda "BS Tukums".

Pro grupas finālā "Saldais ēdiens" un "Vecie perdeļi" daudzajiem skatītājiem dāvāja 3x3 basketbola izrādi, kura bija spilgta ar daudziem lieliskiem meistarības apliecinājumiem, kā arī aizraujošiem scenārija pavērsieniem. "Saldais ēdiens" lielāko finālmača laiku bija visai drošā vadībā, taču Kārļa Večena vairāki trāpījumu atgrieza spēlē intrigu - 18:20. "Saldajam ēdienam" daži pirmie mēģinājumi pielikt punktu mača beidzās neveiksmīgi, tādēļ Rendijam Feikneram nācās uzbrukt no tālmetienu līnijas, panākot uzvaru ar 22:18. Par Pro grupas čempioniem kļuva par vērtīgāko spēlētāju atzītais Feikners kopā ar Edgaru Lāci, Ričardu Pinni un Robertu Žubuli.

Par "Ghetto Basket" fināldienas vienīgo ārzemju komandu kļuva Igaunijas komanda  "Siilikad". Lieliskais "Ežu" ("Siilikad" - tulkojumā no igauņu valodas) kvartets - Sille Līsa Moldere, Marta Eleri Jāma, Kristela Ratasepa, Anna Līsa Vanamika - uzvarēja ne tikai savā U15 grupā (2005. g. dz. un jaunākas), bet arī izmantoja iespēju sevi apliecināt U16 grupā. Saspringtajā finālcīņā igaunietes revanšējās par zaudējumu regulārajā sezonā "Daugavpils Girls", kļūstot par vienīgajām divkārtējām "Ghetto Basket" čempionēm vienā sezonā. U15 grupā par vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Moldere, U16 grupā - Jāma.

"Maxima Slam Dunk" konkursā jauniešiem 1. vietu izcīnīja Edijs Začs, apsteidzot Niku Trumekalnu un Raiti Špelu. "Dankeru" vietu sadalījumu noteica profesionāla žūrija - Liene Jansone, Raimonds Elbakjans, Renārs Zeltiņš, Artis Ate, Valdis Zeps, Edgars Bāliņš un "Durklis".

U11 grupā zēniem uzvarēja "We Can" (MVP - Tomass Latiševs),

U11 grupā meitenēm - "Viens par visiem..." (MVP - Šarlote Skrebele),

U12 grupā zēniem - "Aibes kasieri" (MVP - Eduards Briekmanis),

U12 grupā meitenēm - "Rīdzene 08" (MVP -  Patrīcija Celmiņa),

U13 grupā zēniem - "Niknie pipari" (MVP - Eduards Poškus),

U13 grupā meitenēm - "Valmieras čalenes" (MVP - Patrīcija Amoliņa),

U14 grupā zēniem - "BS Tukums" (MVP - Emīls Krūmiņš),

U14 grupā meitenēm - "BS Tukums" (MVP - Arta Reinholde),

U15 grupā zēniem - "Amazing" (MVP - Edžus Brežinskis),

U15 grupā meitenēm - "Siilikad" (MVP - Sille Līsa Moldere),

U16 grupā zēniem - "Keep Talk" (MVP - Gaitis Leiskins),

U16 grupā meitenēm - "Siilikad" (MVP - Marta Eleri Jāma),

"Ghetto Ladies" grupā - "Classy" (MVP - Vanesa Jasa).

27. augusta "Ghetto Basket" superfināla laureāti:

"Ghetto Basket" grupa

1. "Bauerfeind" (Jānis Ābols, Mārtiņš Ivanovs, Uģis Kasparāns, Mikus Jačmenkins);

2. "Skandijs" (Artūrs Suhanovs, Jānis Kokins, Edgars Kokins, Artūrs Turiks);

3. "BS Tukums" (Dāvis Spriņģis, Nauris Litke, Rihards Elviks, Raivis Ozols).

Pro grupa

1. "Saldais ēdiens" (Edgars Lācis, Rendijs Feikners, Roberts Žubulis, Ričards Pinne);

2. "Vecie perdeļi" (Mārtiņš Vīņauds, Ritvars Kauliņš, Arvis Savčenko, Kārlis Večens);

3. "Blaumaņa ielas NL" (Armands Mežaraups, Niks Gaigalietis, Artūrs Lūsis).

"Ghetto Ladies" grupa

1. "Classy" (Paula Cirša, Signe Draule, Vanesa Jasa);

2. "MK Lēdijas" (Robija Krista Vīksne, Elizabete Zumenta, Megija Bitīte, Justīne Zajaca);

3. "ExLibri" (Katrīna Litte, Marta Leimane, Samanta Gabranova).

U16 grupas zēni

1. "Keep Talk" (Marko Toniņš, Kārlis Birznieks, Gaitis Leiskins);

2. "Bunga" (Maksims Rodins, Jānis Fricsons, Ralfs Siliņš, Alekss Jurevičus);

3. "Skrūve" (Roberts Pavlovskis, Dāvids Alvateris, Toms Dārziņš).

U16 grupas meitenes

1. Igaunijas "Siilikad" (Sille Līsa Moldere, Marta Eleri Jāma, Kristela Ratasepa, Anna Līsa Vanamika);

2. "Daugavpils Girls" (Valērija Baranovska, Sņežana Gļeba, Evelīne Kraveca, Evita Livča);

3. "WBB" (Evelīna Mamaja, Karlīna Kalna, Nikola Korotkova, Anita Stepena).

U15 grupas zēni

1. "Amazing" (Edvards Egle, Dāgs Gaiķēns, Norberts Lasmanis, Edžus Brežinskis);

2. "Varbūt šoreiz?" (Miks Montiks, Gundars Plūme, Jānis Censonis);

3. "Zakidons" (Tomass Tomsons, Artūrs Jurģis, Dāvis Melnis, Ādams Kolosovskis).

U15 grupas meitenes

1. Igaunijas "Siilikad" (Sille Līsa Moldere, Marta Eleri Jāma, Kristela Ratasepa, Anna Līsa Vanamika);

2. "Baltās lapsas" (Elizabete Vanaga, Daniela Čapkovska, Rūta Ricika, Anna Rumpe);

3. "BS Tukums" (Arta Reinholde, Šarlia Bāliņa, Dana Ādmine, Anna Birzule).

U14 grupas zēni

1. "BS Tukums" (Rainers Zolts, Lūkass Kleins, Rihards Fortiņš, Emīls Krūmiņš);

2. "Amatieri" (Deniss Tropiņš, Ričards Bambis, Bruno Petrovičs);

3. "Ķeblis" (Mārtiņš Piternieks, Jānis Strods, Eduards Henrijs Liepiņš, Mārtiņš Dombrovskis).

U14 grupas meitenes

1. "BS Tukums" (Anna Birzule, Arta Reinholde, Šarlisa Bāliņa, Dana Ādmine);

2. "Garais starp īsiem" (Patrīcija Smone, Krista Kristiāna Lukašēviča, Anete Dīriņa, Amanda Gaiduka).

U13 grupas zēni

1. "Niknie pipari" (Kristers Everts Kalniņš, Lūkass Levčenko, Markuss Kiops, Eduards Poškus);

2. "Ghetto Tryhardi" (Toms Gusarovs, Toms Birste, Valdis Valters, Edijs Začs);

3. "Sinots" (Reinis Hartmanis, Rūdis Bundzēns, Linards Stonis, Roberts Kristāls).

U13 grupas meitenes

1. "Valmieras čalenes" (Marta Ploriņa, Paula Pavloviča, Elizabete Elīze Arste, Patrīcija Amoliņa);

2. "Ķieģeļi" (Anne Saliņa, Paula Blūmane, Tīna Makarova);

3. "Ogres meičas" (Dārta Veidere, Megija Malnace, Anete Sirmā, Beāte Brante).

U12 grupas zēni

1. "Aibes kasieri" (Krišjānis Mazburšs, Eduards Briekmanis, Roberts Rotčenkovs, Roberts Zeļenovs);

2. "Remdenie" (Rets Eduards Veinbergs, Jorens Stikāns, Roberts Ozoliņš, Rolands Lavrinovičs);

3. "Asie pipari" (Ralfs Aleksandrovs, Niklāvs Veselovs, Raitis Pušķis, Ričards Aizpurs).

U12 grupas meitenes

1. "Rīdzene 08" (Evelīna Pauzere, Arta Ulle, Patrīcija Celmiņa, Beāte Vilcāne);

2. "Ogres meičas" (Anete Sirmā, Megija Malnace, Dārta Veidere);

3. "Blondīnes" (Sofija Gabrāne, Keitija Mežaraupe, Patrīcija Daniela Bediķe, Rebeka Rozenvalde).

U11 grupas zēni

1. "We Can" (Kārlis Saukums, Tomass Latiševs, Mārtiņš Lācis, Kristofers Fībigs);

2. "VEF U11" (Mikus Caune, Olivers Krilkovs, Arvīds Aizups, Roberts Tāle);

3. "Juglas pingvīni" (Rauls Mass, Bruno Skrinda, Kirils Laizāns, Raivo Sabulis).

U11 grupas meitenes

1. "Viens par visiem..." (Sofija Laura Atgāze, Šarlote Skrebele, Melānija Lagunoviča, Monta Čulkstēna);

2. "Gučiņas Bučiņas" (Enija Brokāne, Kerlīna Balode, Selīna Freiberga, Luīze Amoliņa);

3. "Rīdzene" (Elīna Ponomarjova, Enija Šteinberga, Kristija Joma, Patrīcija Auniņa).

Attēlā: "Bauerfeind" (no kreisās) - Uģis Kasparāns, Mikus Jačmenkins, Mārtiņš Ivanovs, Jānis Ābols

Foto: Renārs Buivids