×

Jaunumi

Februāra sākumā gaidāma turnīra “VEF Rīgas skolu superlīga” 12. sezona

Spilgteņi

Sanita Vitkovska

11. janvāris, 16:34

Šī gada februārī tiks atklāta vērienīgākā Rīgas vispārizglītojošo skolu turnīra “VEF Rīgas skolu superlīga” 12. sezona, kas ar savu formātu atšķirsies no visām līdzšinējām. Šogad, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, turnīrs norisināsies online vidē, un pasākumam būs iespējams sekot līdzi video translācijās Ghetto Games youtube kanālā Ghetto TV.

Par  “VEF Rīgas skolu superlīgas” čempiona tituliem gan starp skolām, gan individuāli iespējams cīnīties gan zēniem, gan meitenēm 6.-7., 8.-9., 10.-12. klašu grupās. Sacensības norisināsies piecās kategorijās februārī un martā. Katrā no kategorijām dalībnieku uzdevums būs izpildīt dažādas aktivitātes un žūrijas novērtējumam iesūtīt atskaites video vai foto materiālu. Dalībniekiem būs jānofilmē tas, kā tiek veikti soda metieni un metieni no centra, kā arī 3 punktu un 4 punktu metieni. Šogad, tāpat kā katru gadu, turnīra ietvaros norisināsies arī slam dunk jeb danku konkurss, kurā katram būs iespēja sevi parādīt, iespraužot bumbu grozā no augšas. Bez vecuma ierobežojuma būs iespējams piedalīties arī e-sporta sacensībās starp skolām basketbolā, spēlējot NBA2K21 Xbox un PlayStation platformās. Papildus visam iepriekšminētajam, lai aicinātu skolēnus iesaistīties aktivitātēs svaigā gaisā, ikvienam būs iespēja sevi pierādīt arī skriešanas un iešanas disciplīnās.

Tā kā klātienē pasākumu vērot nebūs iespējams, pasākuma gaita tiks atspoguļota un ikvienam pieejama tiešraides translācijās Ghetto TV. Tiešraides laikā kopā ar VEF Rīga basketbola kluba spēlētājiem un citiem basketbola vidē labi atpazīstamiem cilvēkiem skatītāji varēs sekot līdzi veiksmīgākajiem turnīra dalībnieku video ierakstiem. Interesentiem būs iespēja iesaistīties translācijās, paužot savu viedokli komentāru sadaļā un tiešsaistes balsojumos.

''VEF skolu superlīga'' tika veidota 2010.gada martā un tās mērķis ir ne tikai popularizēt basketbolu jauniešu vidū, bet arī mudināt jauniešus pievērsties aktīvam dzīvesveidam un lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Vienpadsmit gadu laikā turnīri guvuši lielu atsaucību un iekarojuši uzmanību Rīgas skolu vidū. Pirmo ''VEF skolu superlīgas'' čempionu titulu izcīnīja Rīgas 49.vidusskola. Par pasākuma organizēšanu rūpējas basketbola klubs “VEF Rīga”, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, kā arī Ghetto Games.

Kontaktinformācija:

Anna Lazdiņa

Ghetto Games pasākumu koordinatore

e-pasts: anna.lazdina.ghetto@gmail.com

tel.nr.: +371 27800271