×

Jaunumi

"Ghetto Basket" "Quest" fināla uzvarētāji uz Debrecenu dosies no Sanktpēterburgas

Ghetto Basket

Renārs Buivids

16. augusts, 0:35

"Ghetto Basket" 11. sezonas turpinājumā ceturtdien, 15. augustā Rīgā, Grīziņkalnā notikušajā "Quest" sērijas finālā sešu valstu - Latvijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas, Ungārijas un Zviedrijas - kopumā 23 komandu konkurencē uzvarēja Sanktpēterburgas kvartets "COP Sosnovy Bor".

Latvijas 3x3 basketbola vēsturē otro reizi notikušajā “Quest” sērijā šovasar tika aizvadīts maksimālais posmu skaits. 17 no 20 posmiem notika “Ghetto Basket” ietvaros - ne tikai 11 reizes Rīgā, bet arī pa turnīram Ogrē, Valmierā, Krāslavā, Cēsīs, Alūksnē un Rēzeknē. Ārpus “Ghetto Basket” sērijas ceļazīmes uz “Quest” finālu tika izspēlētas Saldū, Ozolniekos un Saulkrastos, bet ar īpašo uzaicinājumu ("Wild Card") startēja Budapeštas “HunTeam” (no Ungārijas “Decathlon B33 Tour”).

Apakšgrupu turnīrā vismaz pa vienam zaudējumam piedzīvoja arī "Quest" fināla četras labākās komandas, ievērojami mainot vienību vietas izslēgšanas kārtās.

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules klubu ranga 22. vietas īpašniece "Ventspils Ghetto" (Mārtiņš Šteinbergs, Roberts Pāže, Armands Ginters, Armands Seņkāns), kas Grīziņkalnā startēja ar nosaukumu "ProBasketball Family" un bija izlikta ar otro numuru, zaudējumu piedzīvoja jau astotdaļfinālā. "LSA" bija pārāks ar 15:14.

Pusfinālā iekļuva "Quest" turnīra trīs no četrām ranga "Top 4" komandām (Krievijas "COP Sosnovy Bor", Lietuvas "Šakiai Gulbele" un "Naniet") un vienīgā Latvijas pārstāve "Kraslava Basketbola", kuru šoreiz kopā ar Artūru Suhanovu un Robertu Kāpostiņu pārstāvēja Kārlis Apsītis un Mārtiņš Vīņauds.

Pirmajā pusfinālā "Kraslava Basketbola" ar 15:10 pārspēja "Naniet", bet otrajā cīņā par vietu finālā "Ghetto Basket Riga Challenger" fināliste "Šakiai Gulbele" ar 11:15 zaudēja "COP Sosnovy Bor". Finālā Krievijas kvartetam tomēr izdevās ar 21:18 uzveikt "Kraslava Basketbola", iegūstot apmaksātu ceļazīmi uz FIBA 3x3 basketbola Pasaules tūres posmu Debrecenā (Ungārija) 27. un 28. augustā. Dalībnieku pulkā būs arī Latvijas šobrīd labākais kvartets "Riga Ghetto".

"Ghetto Basket" Amatieru grupā startēja trīs komandas no Lielbritānijas Karaliskās militārās akadēmijas (RMAS), 3x3 basketbolu Grīziņkalnā spēlējot tās audzēkņiem no Lielbritānijas, Omānas, Nepālas, Pakistānas, Ganas un Ukrainas. Uz trijiem kvartetiem kopumā viesi izcīnīja divas uzvaras 20 spēlēs.

"Ghetto Basket" sezonas turpinājumā ceturtdien, 22. augustā Rīgā, Grīziņkalnā notiks U16, U14 (atsevišķi zēni un meitenes) un U12 grupas (atsevišķi zēni un meitenes) finālsacensības, kā arī Amatieru un Sieviešu grupas regulārās sezonas noslēguma posmi.

15. augusta "Ghetto Basket" laureāti:

Pro grupa. "Quest" fināls

1. Krievijas "COP Sosnovy Bor" (Nikolajs Šangičevs, Vladimirs Baziļevs, Vladislavs Meleškins, Artjoms Timofejevs);

2. "Kraslava Basketbola" (Roberts Kāpostiņš, Artūrs Suhanovs, Mārtiņš Vīņauds, Kārlis Apsītis);

3. Lietuvas "Šakiai Gulbele" (Aurēlijus Pukelis, Šarūnas Vingelis, Marijus Užupis, Pauliu Beljavičius).

Amatieru grupa

1. "Ventspils Taverna" (Jurģis Ozols, Kārlis Plūksna, Rūdolfs Čakstiņš, Intars Jansons);

2. "MILF" (Daniels Iļjins, Dāvis Rābants, Kārlis Diedišķis, Roberts Blūms);

3. "Svešinieki" (Aivars Dobris, Rainers Blūms, Renārs Indriksons, Viesturs Mazūdris).

Sieviešu grupa

1. "ProBasketball/Magma" (Dina Rozenberga, Ieva Vītola, Ilze Gotfrīda, Sindija Kudule);

2. "Viņas" (Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Olga Ozola);

3. "Linden Oak Leaf" (Elizabete Anna Zumenta, Felicita Liepiņa-Liepa, Ligita Līga Golovko, Liza Čumika).

U16 grupa

1. "Rookies ProBasketball" (Edgars Vanags, Kristaps Vanags, Mārtiņš Zuments, Ņikita Kuzņecovs);

2. "Kostja Bicepss" (Edvīns Blaževičs, Konstantīns Kazlauskis, Rinalds Timma, Viesturs Andžāns);

3. "Regobīlis" (Aleksis Gaidamovičs, Jurģis Iršeins, Kārlis Brigzna, Linards Bokalders).

U14 grupa

1. "ProBasketball" (Eduards Dāgs Gaiķēns, Linards Zvejnieks, Miks Montiks, Toms Cīrulis);

2. "Rūsiņš" (Adams Kolosovskis, Ernests Ozols-Meļķīsis, Francis Neilands, Tomass Tomsons);

3. "Viktors" (Andrejs Meiers, Edvards Egle, Edvards Švalbe, Harijs Edvards Kaupmanis).

U12 grupa

1. "Ghetto Tryhardi" (Edijs Začs, Pauls Niedra, Toms Birste, Valdis Valters);

2. "Igors" (Alekss Pētersons, Armands Priede, Gustavs Raiens Krīgers);

3. "TukBoys" (Edijs Ansbergs, Mikus Čilipāns, Ritvars Cinītis, Rodrigo Raudonis).

Foto: Raimonds Subatovičs