×

Jaunumi

Kā saglabāt enerģiju rudenī?

Spilgteņi

Ghetto Games

6. septembris, 19:03

Ghetto Games sezonas turnīri tuvojas noslēgumam, tas nozīmē, ka rudens ir pavisam tuvu. Ar ko tas asociējas Tev? Drūms laiks, lietsu un nobirušas lapas? Sadarbībā ar “Putnu fabrika Ķekava”, piedāvājam Tev 5 veidus, kā saglabāt pozitīvu prātu un veselu ķermeni par spīti rudens dažkārt nomācošajām sajūtām

1.Atrašanās dabā

Pirmkārt un galvenokārt, lai vairotu enerģiju, ir svarīgi pavadīt daudz laika ārā svaigā gaisā. Vienalga, vai dodies pastaigā pa mežu, skrējienā gar jūru, vai atpakaļceļu no skolas izvēlies pavadīt ejot, nebraucot ar sabiedrisko transportu. Svaigs gaiss un daba sniegs Tev nepieciešamo enerģijas devu un nomierinās prātu.  Dodoties ārā, vien jāpatur prātā, ka nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs.

 

2.Veselīgs uzturs

Esam nonākuši pie viena no svarīgākajiem punktiem - uzturs. Atbilstošs uzturs var paaugstināt serotonīna daudzumu smadzenēs. Serotonīns jeb laimes hormons liek Tev būt priecīgam. Te palīgā nāk “Putnu Fabrika Ķekava”, kas nodrošina augstākās kvalitātes Latvijā ražotu cāļa gaļu. Ēdienam ir jābūt pilnvērtīgam, kvalitatīvam un pats galvenais garšīgam. 

Iedvesmojoties no “Ķekava”, piedāvājam Tev garšīgu recepti, kas būs ideāli piemērota rudens vēsajiem vakariem - Vistas zupa ar kariju. Ātri, vienkārši, pilnvērtīgi. Recepti meklē šeit - RECEPTE

Stiprini savu imūnsistēmu un uzņem garajai ziemai nepieciešamo enerģiju!

 

3.Iemīļotas nodarbes 

Zinām, ka Ghetto turnīri aizņēma lielu daļu Tavas vasaras. Mēs esam priecīgi, ka atradi laiku sportam un aicinām to turpināt darīt. Lai kas būtu Tava mīļākā nodarbe - skriešana, peldēšana, futbols, turpini sevi pilnveidot. Tikai smaga darba rezultātā iespējams sasniegt augstus rezultātus. Varbūt vēlies pamēģināt ko jaunu?

 

4.Pietiekams un pilnvērtīgs miegs

Optimālais miega daudzums jaunietim ir  7-9 stundas. Protams, katrs organisms ir atšķirīgs un citam pietiek ar mazāk stundām, bet cits jūtas noguris pat pēc 10 stundu miega. Svarīgi ir atrast balansu starp skolas darbiem, sportu un atpūtu. Atceries - rīts ir gudrāks par vakaru! Atstāj enerģiju arī nākamās dienas darbiem. 

 

5.Esi pozitīvs

Pozitīvi cilvēki ir pārliecinātāki par sevi, nav nervozi, viņiem “deg” acis, piemīt entuziasms. Pozitīvi noskaņoti cilvēki negaida, kad kāds atnāks un padarīs viņus laimīgus vai nelaimīgus, pozitīvi cilvēki paši stimulē savu prieka hormonu. Vairo sevī un citos prieku! 

 

Rudens nav domāts, lai sedētu mājās! Esi aktīvs, plāno gan savu ikdienu, gan to, ko liec uz šķīvja, atceries par atpūtu un mēs ticam, ka Tavs ķermenis būs pateicīgs!

 

Vairāk garšiīgu recepšu meklē Ķekava mājaslapā - https://vistas.lv