Jaunumi

No Ghetto uz Olimpiādi - Latvijas 3x3 komanda dosies uz Olimpiskajām spēlēm!

Ghetto Basket

30. maijs, 23:00

FIBA 3x3 basketbola olimpiskā kvalifikācijas turnīrā Austrijas pilsētā Grācā svētdien, 30. maijā, Latvijas 3x3 basketbola izlase – Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un  Nauris Miezis – cīņā par trešo vietu Olimpiādē, pārspēja Francijas komandu, izcīnot tiesības startēt Tokijas olimpiskajās spēlēs

Olimpiskā turnīrā piedalīsies 8 valstu komandas: Serbija, Krievija, Ķīna, Japāna, Grācas turnīra labākās komandas Polija, Nīderlande un Latvija, kā arī nākamnedēļ Debrecenā paredzētā pēdējā kvalifikācijas turnīra uzvarētāji.

Ceturtdaļfinālā Latvijas – Lietuvas spēles sākumā dominēja aizsardzība, un atslēgas pretinieku grozam pirmie piemeklēja lietuvieši (5. minūtē 6:10). Latvijas uzbrukumu izkustināja Kārļa Lasmaņa tālmetieni (17:14), bet, tāpat, kā grupas turnīra spēlēs, savu artavu uzbrukumā deva visi. Kad lietuvieši ar soda metieniem atjaunoja intrigu (20:19), spēlei punktu ar meistarīgu garāmgājienu pielika Nauris Miezis - 21:19. Visā spēlē Lasmanis guva 10 punktus (4 tālmetieni), Miezis un Krūmiņš pa 4, Čavars 3. Vēl ceturtdaļfinālā Polija - Slovēnija 21:16, ASV – Nīderlande 16:21, Francija – Brazīlija 21:19.

Pusfinālā ar Polijas komandu pēc līdzvērtīgā sākuma (6:6) latvieši sasniedza vērā ņemamu pārsvaru 14:8. Tomēr pretiniekiem ar tālmetieniem izdevās samazināt rezultāta starpību (14:13). Vēl izdevās panākt 18:16, taču tālmetieni nesekmējās un pēdējos punktus spēlē guva poļi – 18:20. Čavars guva 6 punktus, Miezis, Lasmanis un Krūmiņš pa 4.

Izšķirošā cīņa par 3. vietu bija ļoti rezultatīva, toni uzdodot Kārlim Lasmanim (spēlē 8 punkti) un citiem Latvijas basketbolistiem – 5:1, 9:4, 14:6, 16:9. Francijas komandai izdevās samazināt rezultāta starpību līdz 16:14, bet izšķirošos punktus sakrāja mūsējie – Krūmiņš (spēlē 8 punkti), Čavars (1) un Miezis (4). 21:15 – Latvija paņem pēdējo Grācā pieejamo ceļazīmi uz Tokiju!

Latvijas 3x3 izlases spēlētājs Nauris Miezis ir kļuvis arī par šī turnīra vērtīgāko spēlētāju!(MVP)

Ja vēl neesi noskatījies, tad 2019. gadā Ghetto Games Ghetto TV komandas izlaida filmu par šiem džekiem - "No Ghetto uz Olimpiādi", noskaties un iepazīsti komandu!

Rezultātu info: basket.lv