×

Jaunumi

Noslēgusies Ghetto Games sestā konference par ielu sportu un kultūras attīstību!

Spilgteņi

Ghetto Games Media

7. decembris, 2022, 9:10

Ghetto Games jau sesto reizi rīko konferenci “Medicine’s for Worlds Ghetto’s”, ko tiešajā tulkojumā vispirms uztvert kā konferenci par zālēm! Daļēji tā ir taisnība, jo kopā ar dažādiem viedokļu līderiem, pārstāvjiem no ielu kultūras meklējam atbildes, kā attīstīt jeb ārstēt ielu kultūru un sportu tajā!

Šī gada konferences galvenās tēmas bija 3x3 basketbola un BMX Freestyle attīstība un nākamie mērķi. Diskusiju spilgteņi bija ekstrēmais bizness, infrastruktūra Latvijā un, vai tai ir jēga, ja nav organizatori. Kā arī jauniešu iespējas Latvijā – ko darīt jaunietim un vai palikt Latvijā?

Diskusijās un savās prezentācijās dalījās gan ekstrēmo sporta veidu festivālā organizatori “MadLiepāja”, gan paši sportisti: U17 3x3 izlases zēni, Tomass Grinbergs, Liene Nulle, Arts Amoliņš un citi.

Konferenci atklāja intervija jeb saruna ar U17 3x3 zēniem, kuri šajā vasarā izcīnīja 2.vietu Eiropas kausā! Vai šis izmainīja zēnu karjeru un redzējumu basketbolā, to vēl redzēsim. Bet, kā minēja Raimonds Feldmanis: “50% no komandas kandidēs U18 izlasē”. Savukārt, konferenci turpināja diskusija par 3x3 vai 3 pret 3 basketbolu. Kas ir nākamie soļi un vai Olimpiskās zelta medaļas 3x3 basketbolā ir veiksmes stāsts, ko varēsim atkārtot vēlreiz.

Konferences turpinājumā sekoja jauniešu bezpeļņas projekta “Bourzma” prezentācija, kurā iepazināmies ar modes un hip-hop mūzikas virzienu. Pēc tam sekoja arī Bruno Reina Corna prezentācija par “371” repa projektu un tā attīstību. Jeb kā sākt jaunu projektu, ar ko vajadzēs saskarties. Starp prezentācijām bija arī Ghetto Football līdera Antona Semeņaka stāstījums par fuck-up listi jeb neveiksmju sarakstu, ar ko rēķināties, startējot ar projektu Eiropā.

Savukārt, sekojošā diskusija par to, vai jaunietim ir iespējas Latvijā, raisīja visvairāk jautājumus un mēs ceram, ka arī atbildes par iespējām, ko jaunieši var izmantot Latvijā. Diskusijā piedalījās arī politiķis Rihards Kols un jauniešu organizācija “Kaņieris”.

Kā nākamo bloku konferencē nosedza ekstrēmo sporta veidu lauciņš, kurā iepazināmies ar to, ko dara Liepājnieki un Roberts Klēpis, viņu rīkotajā ekstrēmo sporta veidu festivālā “MadLiepāja”. Kā jau noskaidrojām Roberts un viņa komanda visciešāk šobrīd strādā arī ar Ernestu Zēboldu un citem BMX Freestyle braucējiem, kuri cītītgi strāda pie ceļa un Olimpiskajām spēlēm.

Kā nākamā diskusija, kurā nonācām kopīgi pie vienas kopīgas atbildes bija – Vai infrastruktūra strādā, ja tajā nav organizatori. Gan Kārlis Lejnieks, kurš ir Latvijas Olimpiskās Komitejas ģenerālsekretārs, gan paši organizatori Raimonds Elbakjans, Roberts Klēpis un Tomass Grinbergs atzina, ka infrastruktūrai ir nepieciešams fāteris jeb vadītājs, kurš raisa jauniešiem vēlmi izmantot uzbūvēto infrastruktūru. Kā viens no secinājumiem arī bija veidot un attīstīt infrastruktūru, kur pēc tās ir pieprasījums, taču piepilsētu apkārtnēs veidot nelielu infrastruktūru, lai veicinātu attīstību visā Latvijā.

Konference tika noslēgta iepazīstoties tuvāk ar ekstrēmo sporta veidu biznesu attīstību, kā tas ir izmainījies pēc tā, ka Olimpiskajās spēlēs ir iekļauti ielu sporta veidi. Kā secinājumu šeit ieguvām – lietotājs šos sporta veidus šobrīd uztver nopietnāk un ar lielāku perspektīvi tajā ieguldīties.

Liels paldies visiem konferences runātājiem: Raimonda Elbakjanam, Edvardam Eglem, Kristiānam Pastoram, Kristiānam Armanovam, Rūdolfam Švītiņam, Raimondam Feldmanim, Raimondam Rudzātam, Kristapam Gotfrīdam, Normundam Zīlem, Antonam Semeņakam, Bruno Rejam Cornam, Patrikam Kirkilam, Mikam Kristiānam Ozoliņam, Rihardam Kols, Beatrisei Dēricai, Sigitai Bražai - Skujiņai, Robertam Klēpim, Tomasam Grinbergam, Artam Amoliņam, Lienei Nullei, Ģirtam Rozentālam jeb Ozolam, Kārlim Lejniekam, Maksimam Černovam un Aivaram Šneideram.

Paldies klausītājiem un Forum Cinemas par uzņemšanu!

Projekts tie līdzfinansēts Jaunatnes valsts programmas 2021.-2023.gada budžeta ietvaros