×

Jaunumi

“Riga Ghetto” ceturtdien spēlēs Rīgas “Challenger” izslēgšanas turnīrā

Ghetto Basket

Renārs Buivids

8. augusts, 2019, 0:04

“Ghetto Basket Riga Challenger” ceturtdaļfinālā ceturtdien, 8. augustā Rīgā, Grīziņkalnā no trijām turnīru uzsākušajām Latvijas komandām startēs tikai “Riga Ghetto” – Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš. Plkst. 18:40 latvieši sacentīsies ar Serbijas “Zemun”, bet uzreiz pēc tam programmā “Slam Dunk” konkurss “White Men Can Jump” formātā.

7. augustā “Ghetto Kolizejā” cīņā iesaistījās pieci no desmit FIBA Pasaules ranga labākajiem kvartetiem – “Riga Ghetto” (2. vieta), Nīderlandes “Amsterdam” (5. vieta), ASV “NY Harlem” (7. vieta), Serbijas “Zemun” (8. vieta) un Serbijas “Vrbas” (9. vieta). Vēl septiņas no komandām ir pasaules labāko “Top 30”.

“Kandava Anzāģe” (Guntars Strāķis, Kristaps Gotrīds, Mārtiņš Rozenbergs, Mārtiņš Zemturis) iespēju samērot spēkus ar pasaules labākajiem 3x3 basketbolistiem izcīnīja 13. jūlijā Ventspilī notikušajos “Satellite” līmeņa kvalifikācijas mačos. Trešdien cīņā par vietu pamatturnīrā Kandavas kvartetam pretī stājās divas Krievijas komandas. “Kandavai Anzāģei” bija lieliskas izredzes sacensības sākt ar uzvaru, taču lielais pārsvars pār “Sosnovy Bor CopRosatom” netika nosargāts, pagarinājumā piedzīvojot zaudējumu ar 17:19. Otrajā mačā “Kandava Anzāģe” ar 14:17 zaudēja “Neva COP-Nokian”, turnīra kopvērtējumā ieņemot 15. vietu 16 komandu konkurencē.

“Riga Ghetto” (Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš, Agnis Čavars) un “Ventspils Ghetto” (Armands Ginters, Mārtiņš Šteinbergs, Armands Seņkāns, Roberts Pāže) sacensībās ar īpašajiem uzaicinājumiem (“Wild Card”) iekļāva organizatori, nodrošinot vietu pamatturnīrā. Atbilstoši Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules rangam abi Latvijas kvarteti nokļuva vienā apakšgrupā, kurā par divām vietām ceturtdaļfinālā konkurēja ar Lietuvas komandu “Šakiai Gulbele”. Abas spēles ar Rīgas kvarteta līdzdalību beidzās tikai papildlaikā, vispirms “Riga Ghetto” ar 17:15 pārspējot otru Latvijas komandu, bet pēc tam ar 20:18 uzveicot “Šakiai Gulbele”. Izšķirošajā mačā par otro vietu apakšgrupā un ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu “Ventspils Ghetto” ar 17:19 zaudēja lietuviešiem, turnīru noslēdzot 11.  vietā.

Tikai viens vai divi gūtie punkti noteica vietu sadalījumu B un D apakšgrupās, kurās visas komandas izcīnīja pa vienam panākumam divos mačos. No B apakšgrupas ceturtdaļfinālā iekļuva Serbijas “Ralja Intglactic” un Nīderlandes “Amsterdam”, bet no D apakšgrupas – ASV “NY Harlem” un Serbijas “Vrbas”. Savukārt C apakšgrupā abos mačos uzvarēja no kvalifikācijas turnīra startu uzsākušā Serbijas “Belgrade NetTV”, iekļūstot izslēgšanas turnīrā kopā ar Serbijas “Zemun”.

“Ghetto Basket Riga Challenger” pirmajā dienā rezultatīvākais bija Dmitrijs Krjukovs (“Neva COP-Nokian”), kurš divās spēlēs vidēji guva 10,0 punktus. Labāko trijniekā arī Anhels Matiass (“San Juan”) ar vidēji 9,0 punktiem un Nauris Miezis ar 8,5 punktiem. “Ventspils Ghetto” rezultatīvākais bija Armands Ginters (vidēji 6,0 punkti), bet “Kandavas Anzāģes” rindās divos mačos ar vidēji 6,5 punktiem izcēlās Guntars Strāķis.

8. augusta ceturtdaļfināla spēļu laiki. Plkst. 17:40 sacentīsies “NY Harlem” un “Amsterdam”, plkst. 18:00 – “Ralja Intglactic” un “Vrbas”, plkst. 18:20 – “Belgrade NetTV” un “Šakiai Gulbele”, plkst. 18:40 – “Riga Ghetto” un “Zemun”.

No plkst. 19:00 līdz plkst. 20:40 plānots “Slam Dunk” konkurss “White Men Can Jump” formātā. Sacensībās ar Latvijas labāko “dankeri” Kristapu Dārgo konkurēs – Vadims “Millers” Podubčenko (Ukraina), Pjotrs Grabovskis (Polija), Ģedemins Žitlinsks (Lietuva), Ričards Pinne, Arnolds Krauklis, Kārlis Apsītis un Niks Salenieks (visi Latvija). Sportistu sniegumu vērtēs žūrija – Jānis Strēlnieks, Roberts Štelmahers, Raimonds Feldmanis, Artūrs Žagars un Andris Kivičs.

Pēc “Slam Dunk” konkursa ieplānotas “Ghetto Basket Riga Challenger” izšķirošās spēles. Plkst. 20:40 un plkst. 21:00 notiks pusfināli, bet fināls – plkst. 21:40.

FIBA “Challenger” sērijas turnīros tiek izspēlēts pa divām ceļazīmēm uz Pasaules tūres posmu. Grīziņkalnā komandas cīnās par braucienu uz 23./24. augustā Lozannā notiekošajām “Masters” līmeņa sacensībām. “Ghetto” Kolizejā notiek cīņa arī par 32 000 ASV dolāru vērto balvu fondu, kas tiks sadalīts starp četrām labākajām komandām. Čempioni saņems 15 000 ASV dolāru prēmiju.

“Ghetto Basket Riga Challenger” spēļu vērošanai nepieciešams iegādāties biļetes. Biļete uz 8. augusta mačiem, ieskaitot “Slam Dunk” konkursu, maksā 15 eiro. Potenciālajiem līdzjutējiem ar 2019. gada “Ghetto Games” licenci noteikta 50 procentu atlaide. Biļešu pārdošana notiek uz vietas Grīziņkalnā.

Latvijas 3x3 basketbola vēsturē otro reizi mūsu valstī notiek FIBA 3x3 basketbola Pasaules tūres “Challenger” līmeņa turnīrs. Pagājušā gada jūlijā Ventspilī par čempioniem kļuva “Riga Ghetto”, kas finālā pārspēja arī šobrīd vadošo Pasaules ranga komandu Serbijas “Novi Sad”.

Foto: Renārs Buivids