×

Jaunumi

Sporta totalizatori jauniešu sportā – tuvojas lielā debate

Spilgteņi

Ghetto Games

5. decembris, 2023, 10:23

Trešdien, 13. decembrī, no plkst. 11.00 līdz 17.00 “Apollo Kino Rīga Akropole” notiks 7. starptautiskā ielu sporta konference "Medicines for Worlds Ghettos". Viena no karstākajām sadaļām solās būt lielā debate "Sporta totalizatori un jauniešu sporta projekti - par vai pret!".

Latvijas profesionālā un amatieru sporta galvenais finansējuma avots šobrīd ir sporta totalizatori. No vienas puses tendence ir pozitīva, jo Latvijas sportam ir iespēja attīstīties ierobežota finansējuma apstākļos. No otras puses sabiedrībā un likumdevējos rodas arvien lielāka pretestība, jo ir bailes, ka sporta totalizatoru reklāma var veicināt atkarību no azartspēlēm. 

Ņemot vērā ielu sporta straujo attīstību un tā iekļaušanuOlimpisko spēļu programmā, diskusijā tiks aplūkoti jautājumipar sporta totalizatoru ietekmi uz jauniešiem, it īpaši ielu sporta kontekstā, kurā dominē jauniešu auditorija.

 

Šajā diskusijā piedalīsies pazīstami nozares pārstāvji: 

- Tomass Grīnbergs, vairākkārtējs Latvijas čempions BMX frīstailā un Latvijas BMX frīstaila nacionālās izlases braucējs;

- Jānis Trēgers, SIA “William Hill Latvia” izpilddirektorsun Latvijas Golfa Federācijas prezidents;

- Pēteris Apinis, ārsts un politiķis;

- Raimonds Elbakjans, “Ghetto Games” izveidotājs;

- Izglītības un zinātnes ministrija.

 

Raimonds Elbakjans, diskusijas dalībnieks: "Mēs esam lielu pārmaiņu priekšā – būt vai nebūt sporta totalizatoriem. Pasaulē ir ļoti dažādas pieredzes, tāpēc šis ir nacionāla mēroga jautājums – kurā virzienā mēs kā valsts iesim un kādas sekas būs mūsu izvēlēm?”

 

Konference "Medicines for Worlds Ghettos" ir veltīta ielu sporta trendiem un tendencēm, un tā piedāvā platformu zināšanu un pieredzes apmaiņai. Pasākums ir bez maksas, reģistrācija mājaslapā www.conference.ghetto.lv.

Konference tiek īstenota Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

 

Plašāka informācija:

Sanda Gertnere, konferences organizatore

+37129837235