×

Jaunumi

Zem tilta, ielu futbola galvaspilsētā, Ghetto Football viesojas Amsterdamā!

Ghetto Football

Sintija Leimane

10. maijs, 2022, 17:17

Līdz šim Griziņkalns ir ielu futbola mājas Latvijā, lai arī Latvijas mājas parvērstu par ielu futbola galvaspilsētu ir jāiegulda liels darbs! Jau sesto turnīru šīs nedēļas nogalē, Eirolīgas ietvaros, aizvadīja Ghetto Football komanda Amsterdamā!

Pasākums zem tilta, grafiti zīmējumi visās malās, ielu futbola attīstīta lokācija un vieni no spēcīgākajiem spēlētājiem, tikās jau sestajā Eirolīgas tunīrā, lai cīnītos par biļetēm uz lielo finālu Rīgā, kuru varēs apmeklēt visi skatītāji un līdzjutēji 8.jūnijā, Grīziņā!

“Tas nav nekas jauns Amsterdamā, bet tas noteikti ir kas jauns ielu futbolā. Ielu futbols ir lielākais strauji attīstošais sporta veids pasaulē un Ghetto Games pulcē šos visus cilvēkus, spēlētājus kopā. Līdz šim frīstails un panna ir bijuši atsevišķi, katrs pats par sevi, bet Ghetto Football Eirolīga tos pulcē kopā, tas ir lieliski! Šīs ir vēsturiski!” šādi par turnīru Amsterdamā izsakās ielu futbola krustēvs Edvards Van Gils.

Regulāro turnīru papildināja arī pannas čempionāts un futbola frīstails, kur uzvarētājs iegūst biļeti uz lielo finālu Ventspilī! 17 dalībnieku konkurencē futbola frīstailā, sīvā cīņā, uzvaru ieguva Bodhi Bos no Nīderlandes, kurš ar frīstailu nodarbojas jau sešus gadus. “Man ļoti patīk Ghetto Football pasākumu atmosfēra, pirms turnīra es vienmēr par daudz iesildos, bet iespējams tā ir mana panākumu atslēga, nevaru sagaidīt, kad satikšu labākos frīstailerus vienā vietā, tiekamies Latvijā!” 

Regularājā 3v3 turnīrā īpašu uzmanību piesaistīja turnīra uzvarētāji, izrādot īpašas emocijas, turnīra pusfinālā. Fināla uzvarētāji ir komanda no Beļģijas, kuri iepriekšējā turnīrā izcīnīja 3.vietu, tāpēc devās uz Amsterdamu, lai cīnītos vēlreiz par biļeti uz lielo finālu, kas viņiem arī izdevās. Finālspēlē bija ļoti spēcīga un baudāma ikvienam skatītājam.


Nīderlandes “Ghetto Football Euro League” individuālo sacensību laureāti:

“Panna 1v1” - Ilias Touba, Beļģija

“Futbola frīstails” - Bodhi Bos, Nīderlande

 

16+ vecuma grupa: 

1. “Dima Makhreb”, Beļģija

2. “Players home”, Nīderlande

3. “Streetkings”, Nīderlande

 

U15

1. “Team ELJACKSON JR.”, Nīderlande

 

Atlikušie “Ghetto Football Euro League” pasākumi: 11. Maijs - Dānija, Kopenhāgena, 14. Maijs - Vācija, Berlīne, 18. Maijs - Polija, Varšava, 21. Maijs - Lietuva, Viļņa, 8. Jūnijs - Latvija, Rīga, “Ghetto Football Euroleague” superfināls. 

“Ghetto Football Euro League” ir vienpadsmit unikāli ielu futbola turnīri 3 pret 3, vienpadsmit Eiropas valstīs ar tūkstošiem talantīgu ielu futbolistu un kopējo balvu fondu 10 000 EUR. Futbola Eirolīga norisinās vienpadsmit valstīs - Itālijā, Horvātijā, Ungārijā, Čehijā, Beļģijā, Nīderlandē, Dānijā, Vācijā, Polijā, Lietuvā un noslēgsies ar svarīgāko sacensību notikumu, finālu, Latvijas galvaspilsētā Rīgā, 8.jūnijā, kur cīnīsies labākās Eiropas 3 pret 3 ielu futbolas komandas. 

Nīderlandes pasākuma organizēšanā “Ghetto Games” pasakās pasākuma sadarbības partneriem Edvardam Van Gilam, sadarbības partneriem “Dzintars”, “Rāmkalni”, “LaLiga”, “Ghetto Games Shop”. Projekts tiek līdzfinansēts ar Eiropas Savienības programmas “Erasmus+: Sports” ietvaros.