×

Ghetto Basket

Čempiovienība "Saldais ēdiens" ar uzvaru sāk "Ghetto Basket" 2021. gada sezonu

Ghetto Basket

Renārs Buivids

8. jūlijs, 23:08

"Ghetto Basket" 13. sezonas pirmais oficiālais turnīrs notika ceturtdien, 8. jūlijā, kad Rīgā, Grīziņkalnā kopumā sacentās 80 komandas. Par "Open" grupas čempionvienība kļuva 2020. gada Pro grupas labākais kvartets "Saldais ēdiens" - Edgars Lācis, Rendijs Feikners, Ričards Pinne, Roberts Žubulis.

Šajā sezonā "Open" grupai ir piešķirts Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres kvalifikācijas "Lite Quest" statuss. Sešos posmos Rīgā un pa reizei Ventspilī, Alūksnē, Rēzeknē un Krāslavā komandas cīnīsies par 24 vietām 26. augustā Grīziņkalnā plānotajā finālturnīrā ar galveno balvu - apmaksātu braucienu uz "Challenger" turnīru.

"Open" grupas pirmajā posmā cīņā devās 21 vienība, vispirms aizvadot apļa turnīrus trijās apakšgrupās. Lai arī "Saldais ēdiens" apakšgrupas sešos mačos izcīnīja tikai trīs uzvaras, ieņemot trešo vietu, bet turpmākais ceļš čempioniem būs daudz pārliecinošāks. Pusfinālā "Saldais ēdiens" ar 15:10 uzveica "Bauerfeind", bet otrajā pusfinālā "Vecie perdeļi" ar 15:5 pārspēja "Poco". Finālā "Saldais ēdiens" ar 21:13 uzvarēja pagājušās sezonas Pro grupas vicečempionus "Vecos perdeļus". Trešo vietu ieņēma "Poco".

"Ghetto Ladies" grupā uzvarēja "Švaizanbaher", U19 grupā uzvarēja "Sputņiks", U16 grupā zēniem - "Peldētāji", U16 grupā meitenēm - "Turi buru", U14 grupā zēniem - "Ghetto Tryhardi", U14 grupā meitenēm - "Čiksenes", U12 grupā zēniem -  "We Can", U12 grupā meitenēm - "1ParVisiemVisiPar1".

"Ghetto Basket" sezonas nākamais turnīrs notiks ceturtdien, 15. augustā Rīgā, Grīziņkalnā.

8. jūlija "Ghetto Basket" laureāti:

"Open" grupa (21 komanda)

1. "Saldais ēdiens" (Edgars Lācis, Rendijs Feikners, Ričards Pinne, Roberts Žubulis);

2. "Vecie perdeļi" (Kārlis Večens, Dāvis Piuss, Reinis Ermansons, Ritvars Kauliņš);

3. "Poco" (Emīls Silovs, Jānis Bērziņš, Uldis Feldmanis, Mārtiņš Liepa).

U19 grupa (19 komanda)

1. "Sputņiks" (Gaitis Leiskins, Kristofers Žīgurs, Marks Kaņeps, Toms Nīmanis);

2. "7 KR" (Gustavs Žebers, Jānis Parādnieks, Kristofers Krivišs);

3. "Slota Ādaži" (Edgars Vanags, Klāvs Gailītis, Markuss Kaminskis, Miks Kristiāns Latišs).

"Ghetto Ladies" (2 komandas)

1. "Švaizenbaher" (Agrita Vanaga, Līga Juškēviča, Paula Erbsa, Tīna Estere Šileika);

2. "Čāčas" (Elīna Krupina, Elizabete Zālīte, Elza Bieriņa, Patrīcija Socka).

U16 grupas zēni (5 komandas)

1. "Peldētāji" (Alens Vāne, Deniss Tropiņš, Miks Būmanis, Mārtiņš Veidemanis);

2. "Vafeles" (Jānis Strods, Kristers Baumerts, Kristers Beķeris, Renārs Puķītis);

3. "RRS" (Aivis Miks Krūmkalns, Haralds Latkovskis, Markuss Kalniņš, Roberts Kraulis).

U16 grupas meitenes (3 komandas)

1. "Turi buru" (Aleksandra Sprugaine, Anete Dīriņa, Anna Birzule, Katrīna Anna Lavrinoviča);

2. "Namejs" (Alise Vasiļevska, Līva Hermane, Rebeka Kalniņa);

3. "Sievietes" (Beatrise Miškuna, Elza Bacule, Lotanna Okorie, Tīna Kovaļčuka).

U14 grupas zēni (12 komandas)

1. "Ghetto Tryhardi" (Daniels Lisovs, Edijs Začs, Gustavs Raiens Krīgers, Toms Gusarovs);

2. "Mavericks 2.0" (Artis Skrinda, Artūrs Bozovičs, Ritvars Nikolajevs, Žanis Gipters);

3. "Niknie pipari" (Eduards Poškus, Kristers Kalniņš, Lūkass Levčenko, Markuss Kiops).

U14 grupas meitenes (4 komandas)

1. "Čiksenes" (Arta Straumīte, Dženeta Sarķe, Paula Pavloviča, Rēzija Ābele);

2. "Centra bērni" (Alise Mīlenberga, Emija Gulbe, Paula Buligo, Zane Dzenīte);

3. "Kool Kidz" (Arta Ulle, Kristija Joma, Patrīcija Celmiņa, Santa Ozola).

U12 grupas zēni (9 komandas)

1. "We Can" (Kārlis Saukums, Kristofers Fībigs, Mārtiņš Lācis, Tomass Latiševs);

2. "Black VEF" (Arvīds Aizups, Mikus Caune, Olivers Krilkovs, Roberts Tāle);

3. "Dominus" (Gustavs Brutāns, Marko Mētra, Markuss Jahovičs, Tanels Tomass Lapsiņš).

U12 grupas meitenes (5 komandas)

1. "1ParVisiemVisiPar1" (Melānija Lagunoviča, Monta Čulkstēna, Šarlote Skrebele, Sofija Laura Atgāze);

2. "Bārbijas" (Anete Armane, Elza Kristsone, Evelīna Nuķe, Dārta Serdāne);

3. "Gurķīši 39" (Elizabete Samedova, Līva Putniņa, Madara Martuzāne, Nadīne Graudiņa).

Foto: Renārs Buivids