×

Ghetto Basket

Divi spilgti finiša punkti "Ghetto Basket" finālos - Ozoliņa un Ābola precīzie tālmetieni

Ghetto Basket

Renārs Buivids

13. augusts, 2020, 22:40

"Ghetto Basket" 12. sezonas turpinājumā ceturtdien, 13. augustā Rīgā, Grīziņkalnā gan Pro grupas, gan "Ghetto Basket" grupas fināli beidzās pēc viena scenārija - precīzs tālmetiens, rezultātam esot 13:13. Šādi Rihards Ozoliņš nodrošināja "Ediki" triumfu profiņu konkurencē, bet Jānis Ābols izrāva "Bauerfeind" uzvaru amatieros.

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) pašreiz pandēmijas laikā iesaldētā pasaules ranga 5. vietas īpašnieks, ventspilnieks Kārlis Pauls Lasmanis viesošanos Grīziņkalnā sāka pirmdien, 10. augustā, kad ar savu draugu Māri Grenevicu piedalījās "2:2" turnīrā, izcīnot 3. vietu. Ceturtdienas tradicionālajā turnīrā Lasmanis un Grenevics kopā ar Elviju Frīdendergu un Miku Leitānu Pro grupas konkurencē pārstāvēja komandu "Dublina-Rīga-Dublina". Lasmaņa kvartets šajā vakarā palika nepārspēts līdz pat finālam, kur ļoti saistošā cīņā par viena tālmetiena tiesu zaudēja "Edikiem" - 13:15.

Pirmo turnīru šajā vasarā aizvadīja arī "Ghetto Basket" dibinātājs Raimonds Elbakjans, kurš amatieru konkurencē apvienoja spēkus ar šosezon lieliski spēlējošajiem "Pieredzes" pārstāvjiem - Jāni Āri, Artūru Jēkabsonu un Kristu Volfmani. Lai arī apakšgrupu turnīrā "Pieredzei" neizdevās izvairīties no viena zaudējumu, taču turpmākais ceļš līdz finālam bija pārliecinošs. Finālā pretī stājās "Bauerfeind" trio (Jānis Ābols, Mārcis Osis, Mārtiņš Ivanovs), jo Uģis Kasparāns jau bija aizsteidzies uz darbu. Mača izskaņā ar precīziem tālmetieniem apmainījās Elbakjans un tikai 16 gadus vecais ādažnieks Mārcis Osis, bet izšķirošais vārds piederēja Jānim Ābolam - 15:13.

"Ghetto Ladies" konkurencē pārsteidza "Classy" sastāvs, jo regulārajai turnīru dalībniecei Vanesai Jasai pievienojās Latvijas izlases basketbolistes Paula Strautmane, Anna Dreimane, kā arī Aleksa Gulbe. Finālā "Classy" ar 11:7 pārspēja "Veterānu blici", šādi revanšējoties par neveiksmi apakšgrupā.

U15 grupā zēniem uzvarēja "Amazing", U15 grupā meitenēm - "Darens", U13 grupā zēniem - "Ghetto Tryhardi", U13 grupā meitenēm - "Ķieģeļi", U11 grupā zēniem - "Zirnīši", U11 grupā meitenēm - "Bučiņas bučiņas".

"Ghetto Basket" 3x3 nākamais turnīrs notiks ceturtdien, 20. augustā Rīgā, Grīziņkalnā.

13. augusta "Ghetto Basket" laureāti:

Pro grupa (4 komandas)

1. "Ediki" (Aleks Grīnbergs, Edijs Ausējs, Eduards Jumis, Rihards Ozoliņš);

2. "Dublina-Rīga-Dublina" (Elvijs Frīdenbergs, Kārlis Pauls Lasmanis, Māris Grenevics, Miks Leitāns);

3. "Team Ķocis" (Daniels Gerasimovs, Daniils Smirnovs, Jēkabs Šipkovs, Toms Jēkabs Bērziņš).

"Ghetto Basket" grupa (35 komandas)

1. "Bauerfeind" (Jānis Ābols, Mārtiņš Ivanovs, Mārcis Osis, Uģis Kasparāns);

2. "Pieredze" (Artūrs Jēkabsons, Jānis Āre, Raimonds Elbakjans, Krists Volfmanis);

3. "BS Tukums" (Nauris Litke, Raivis Ozols, Rihards Elviks).

"Ghetto Ladies" grupa (3 komandas)

1. "Classy" (Aleksa Gulbe, Anna Dreimane, Paula Strautmane, Vanesa Jasa);

2. "Veterānu blice" (Ance Mickāne, Annija Ķergalve, Elizabete Anna Zumenta);

3. "Izdomā pats" (Elza Bieriņa, Keita Elizabete Bieriņa, Nikola Kuzmina).

U15 grupas zēni (18 komandas)

1. "Amazing" (Eduards Dāgs Gaiķēns, Kārlis Vāvers, Krišjānis Pētersons, Norberts Lasmanis);

2. "Cīsiņi mīklā" (Mareks Aseriņš, Markuss Daniels Spila, Ralfs Vinters, Roberts Porietis);

3. "Varbūt šoreiz?" (Artūrs Ersts, Gundars Plūme, Jānis Censonis, Miks Montiks).

U15 grupas meitenes (4 komandas)

1. "Darens" (Aleksandra Sprugaine, Estere Petrus, Marta Kaupmane);

2. "Baltās lapsas" (Anna Rumpe, Daniela Anna Čapkovska, Elizabete Vanaga, Rūta Ricika);

3. "Meičas" (Adelīna Urtāne, Alise Peiča, Laima Mangule, Laura Bērziņa).

U13 grupas zēni (23 komandas)

1. "Ghetto Tryhardi" (Aksels Strods, Alekss Pētersons, Edijs Začs, Gustavs Raiens Krīgers);

2. "Chilli" (Emīls Līcītis, Helmuts Petrovičs, Ralfs Rudusāns, Rihards Ivanovs);

3. "Sinots" (Linards Stonis, Reinis Hertmanis, Roberts Kristāls, Rūdis Bundzēns).

U13 grupas meitenes (6 komandas)

1. "Ķieģeļi" (Anne Saliņa, Paula Blūmane, Tīna Markova);

2. "Valmieras čalenes" (Elizabete Elīze Arste, Marta Ploriņa, Patrīcija Amoliņa, Sabīne Veide);

3. "Diez kas nav" (Evelīna Senkēviča, Grieta Roze, Madara Peisniece, Patrīcija Dārta Klīve).

U11 grupas zēni (19 komandas)

1. "Zirnīši" (Emīls Pāvils Pogiņš, Gustavs Brutāns, Nils Šiliņš, Vilhelms Fārenhorsts);

2. "Juglieši" (Gustavs Gailītis, Kristaps Hokonens, Leonards Papāns, Roberts Deičs);

3. "Rīdzenes rupuči" (Ernests Vēzītis, Kārlis Ģirts Brūns, Roberts Kalviņš, Roberts Zvaigzne).

U11 grupas meitenes (4 komandas)

1. "Bučiņas bučiņas" (Enija Brokāne, Kerlīna Balode, Luīze Amoliņa, Selīna Freiberga);

2. "Viens par visiem..." (Melānija Lagunoviča, Monta Čulkstēna, Šarlote Skrebele, Sofija Laura Atgāze);

3. "Rīdzene" (Elīna Ponomarjova, Kristija Joma, Patrīcija Auniņa, Tīna Grauda).

Attēlā: Pro grupas čempionvienība "Ediki"

Foto: Renārs Buivids