×

Ghetto Basket

"Ghetto Basket Riga Challenger" varoņu lomā "NY Harlem" 3x3 kvartets un "dankeris" Dārgais

Ghetto Basket

Renārs Buivids

9. augusts, 2019, 1:33

"Ghetto Basket Riga Challenger" otrās dienas programma lietus dēļ tika pārcelta uz Rīgu, "Daugavas" sporta namu, kur par 3x3 basketbola turnīra čempioniem kļuva ASV kvartets "NY Harlem". "Riga Ghetto" pārstāvjiem zaudējums ceturtdaļfinālā un 5. vieta. Bet par "Slam Dunk" čempionu "White Men Can Jump" formātā kļuva latvietis Kristaps Dārgais.

"Riga Ghetto" - Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš - trešdien Grīziņkalnā turnīru sāka ar divām uzvarām pagarinājumā. Latvieši ar 17:15 pārspēja otru pamatturnīrā startējošo komandu "Ventspils Ghetto" un ar 20:18 uzveica Lietuvas "Šakiai Gulbele".

Līdz ar to "Riga Ghetto" ceturtdaļfinālā iekļuva kā A apakšgrupas uzvarētāja. Cīņā par vietu pusfinālā laukuma saimniekiem pretī stājās šajās sacensībās ar trešo numuru izliktā Serbijas "Zemun", kas apakšgrupā uzveica Slovēnijas "Ljubljana" (13:6) un ar 19:20 zaudēja no kvalifikācijas turnīra to dienu uzsākušo Serbijas "Belgrade NetTV".

Ceturtdaļfinālā "Daugavas" sporta namā divu spēkos līdzvērtīgu komandu cīņā "Riga Ghetto" tomēr ar 19:21 zaudēja "Zemun", sāncenšiem uzvaras punktu gūstot no soda metienu līnijas. Latvijas kvartets tika klasificēts piektajā vietā, jo no ceturtdaļfinālā zaudējušajām komandām līdz tam bija demonstrējis statistiski labākus rezultātus.

"Ghetto Basket Riga Challenger" pusfinālos ar "NY Harlem" ar 21:14 pārspēja latviešu pāridarītājus "Zemun", bet lielākā pārsteiguma autorus "Šakiai Gulbele" ar 21:19 uzveica Serbijas "Ralja Intglactic". Abas finālā iekļuvušās vienības saņēma ceļazīmes uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules tūres posmu Lozannā (Šveice) 23. un 24. augustā.

Finālā amerikāņi ar minimālo pārsvaru 21:20 pārspēja Lietuvas pārstāvjus. "NY Harlem" saņēma 15 000 ASV dolāru, bet lietuviešiem tika 10 000 ASV dolāru no 32 000 ASV dolāru lielā balvu fonda.

Citas Latvijas komandas - "Ventspils Ghetto" (Mārtiņš Šteinbergs, Armands Seņkāns, Armands Ginters, Rihards Pāže) un "Kandava Anzāģe" (Kristaps Gotfrīds, Guntars Strāķis, Mārtiņš Rozenbergs, Mārtiņš Zemturis) - turnīra kopvērtējumā ieņēma attiecīgi 11. un 15. vietu 16 vienību konkurencē.

Pirms pusfināla spēlēm turpat "Daugavas" sporta namā notika "Slam Dunk" konkurss "White Men Can Jump", šoreiz tajā sacenšoties kopumā astoņiem "dankeriem" no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un Polijas.

Fināla pirmajā mēģinājumā Kristaps Dārgais un ukrainis Vadims "Millers" Podubčenko no žūrijas saņēma maksimālos 50 punktus, par sešiem punktiem atpaliekot polim Pjotram Grabovskim. Otrajā mēģinājuma uz Podubčenko 42 punktiem Dārgais atbildēja ar 48 punktu guvumu, kļūstot par "White Men Can Jump" uzvarētāju un 1500 eiro naudas prēmijas ieguvēju. Pudubčenko ieņēma otro vietu, bet Grabovskim - trešā vieta.

Ceturto vietu ieņēma lietuvietis Ģedimins Žitlinsks, 5. vietu - Ričards Pinne, 6. vietu - Arnolds Jānis Krauklis, 7. vietu - Kārlis Apsītis, 8. vietu - Niks Salenieks. "Dankeru" sniegumu vērtēja basketbola sabiedrība labi pazīstami ļaudis - Jānis Strēlnieks, Roberts Štelmahers, Andris Kivičs, Artūrs Žagars un Raimonds Feldmanis.