×

Ghetto Basket

"Riga Ghetto" 3x3 basketbolistiem sezonas otrais triumfs FIBA Pasaules tūres posmā

Ghetto Basket

Renārs Buivids

5. augusts, 2019, 7:40

"Riga Ghetto" - Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš - svētdien, 4. augustā Prāgā (Čehija) uzvarēja Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules tūres posmā. Latviešiem šis bija otrais panākums tūres piecos posmos, kas ļāva atgūt Pasaules ranga labākās komandas godu.

Abas Latvijas komandas ceļazīmes uz Prāgas "Masters" izcīnīja Belgradā notikušajā "Challenger" turnīrā. Līdz ar to abas komandas pirmo reizi startēja vienas Pasaules tūres pamatturnīrā. 2018. gada augustā "Riga Ghetto" un "ZKalns Ghetto" jau piedalījās vienā Pasaules tūres posmā, taču "ZKalns Ghetto" neizdevās iekļūt pamatturnīrā.

FIBA 3x3 basketbola Pasaules tūres posmā Prāgā atbilstoši rangam par favorītēm tika uzskatītas - Serbijas "Novi Sad" (1. vieta turnīra rangā), Serbijas "Liman" (2. vieta), "Riga Ghetto" (3. vieta) un Slovēnijas "Piran" (4. vieta). "Ventspils Ghetto" bija izlikta ar 9. numuru.

"Riga Ghetto" turnīru sāka ar zaudējumu (15:21) ASV komandai "Princeton", bet nākamajā mačā ar 22:12 uzveica Bosnijas un Hercegovinas kvartetu "Vitez EcosRomari", iegūstot otro vietu apakšgrupā un vietu ceturtdaļfinālā.

"Ventspils Ghetto" - Mārtiņš Šteinbergs, Armands Ginters, Armands Seņkāns, Roberts Pāže - Pasaules tūres debijas posmā piedzīvoja divus zaudējumus līdzīgā un mazrezultatīvā spēlē. Latviieši ar 10:13 zaudēja Pasaules ranga labākajai komandai Serbijas "Novi Sad", un ar 11:15 atzina Čehijas "Humpolec Bernard". Turnīra klasifikācijā "Ventspils Ghetto" ieņēma 12. vietu.

Svētdien izslēgšanas turnīra pirmajās divās spēlēs "Riga Ghetto" pārspēja Serbijas komandas - ar 19:18 "Novi Sad" un ar 21:16 "Zemun". Finālā tikās divas C apakšgrupas vienības. Latviešiem izdevās revanšēties amerikāņiem - 21:12. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Kārlis Pauls Lasmanis, saņemot arī vērtīgāka spēlētāju balvu.

Abi Latvijas kvarteti - "Riga Ghetto" un "Ventspils Ghetto" - trešdien, 7. augustā Rīgā, Grīziņkalnā startēs "Ghetto Basket Riga Challenger", sacensībās iesaistoties no pamatturnīra.