×

Jaunumi

Rīgas skolu futbola čempionātā 7x7 (4.–5. klasēm) triumfē Rīgas Kultūru vidusskola

Jaunumi

Antons Semeņaks

7. oktobris, 18:27

Rīga, 2025. gada 7. oktobris — Šodien Rīgas 49. vidusskolas stadionā norisinājās Rīgas valstspilsētas pašvaldības starpskolu sacensību fināls futbolā 7 pret 7 skolēniem no 4.–5. klasēm (2014. gadā dzimušie un jaunāki). Finālā par 2025.–2026. mācību gada Rīgas čempioniem kļuva Rīgas Kultūru vidusskola, kas pēcspēles sitienos ar 7:6 pārspēja Āgenskalna sākumskolu.

Rīgas čempionāta finālā piedalījās sešas labākās komandas – uzvarētājas no katra Rīgas rajona un priekšpilsētas:

• Centra rajons – Rīgas Valda Zālīša sākumskola
• Kurzemes rajons – Āgenskalna sākumskola
• Latgales priekšpilsēta – Rīgas 72. vidusskola
• Vidzemes priekšpilsēta – Rīgas 21. vidusskola
• Zemgales priekšpilsēta – Rīgas Zolitūdes Valsts ģimnāzija
• Ziemeļu rajons – Rīgas Kultūru vidusskola

Kopumā šajā vecuma grupā rajona atlases turnīros startēja vairāk nekā 60 komandas, un tikai katra rajona labākā komanda ieguva tiesības spēlēt Rīgas finālā. Visai turnīra gaitai var sekot Tournify platformā.

A GRUPA — Valda Zālīša dominē un iespaidīga atklāšana

A grupā spēlēja Rīgas Valda Zālīša sākumskola, Rīgas 72. vidusskola un Rīgas Zolitūdes Valsts ģimnāzija.

Turnīra pirmā spēle starp 72. vidusskolu un Zolitūdes ģimnāziju uzreiz izvērtās par īstu trilleri. Latgales priekšpilsētas komanda izrādījās nedaudz pārāka un izcīnīja uzvaru ar 2:1, sperot pirmo soli pretī pusfinālam.

Tomēr nākamajā spēlē Valda Zālīša sākumskola no Centra rajona pierādīja savu meistarību, pārliecinoši ar 3:0 pārspējot 72. vidusskolu. Šis rezultāts lika pēdējai grupas spēlei kļūt izšķirošai — uzvarētājs garantēja vietu pusfinālā.

Trešajā spēlē Valda Zālīša sākumskola turpināja pārliecinošo sniegumu un ar 3:1 pārspēja Rīgas Zolitūdes Valsts ģimnāziju, kļūstot par grupas līderi ar divām uzvarām no divām spēlēm.

B GRUPA — Āgenskalna un Kultūru skolu duelis līdz pēdējai minūtei

B grupā notika vēl sīvākas cīņas. Šeit spēlēja Āgenskalna sākumskola, Rīgas Kultūru vidusskola un Rīgas 21. vidusskola.

Atklāšanas spēlē Āgenskalna sākumskola un Rīgas Kultūru vidusskola nospēlēja neizšķirti 1:1 – šī spēle vēlāk izrādījās priekšvēstnesis tam, kas notiks finālā.

Tūlīt pēc tam Rīgas Kultūru vidusskola atgriezās laukumā un spraigā duelī ar 2:1 uzvarēja 21. vidusskolu, izvirzoties grupas vadībā. Tomēr pēdējā grupas spēlē Āgenskalna sākumskola demonstrēja vienu no pārliecinošākajiem sniegumiem turnīrā, pārspējot 21. vidusskolu ar 6:2.

Grupā abām līderēm — Āgenskalnam un Kultūru vidusskolai — bija vienāds punktu skaits, taču labāka vārtu starpība ļāva Āgenskalna sākumskolai ieņemt pirmo vietu.

PUSFINĀLI UN FINĀLS

Pusfinālos Rīgas Kultūru vidusskola ar 1:0 uzvarēja Rīgas Valda Zālīša sākumskolu (Harijs Paegle ⚽️), bet Āgenskalna sākumskola ar 3:1 pārspēja Rīgas 72. vidusskolu (Valts Sirmais ⚽️⚽️, Ričards Pētersons ⚽️ - Bogdans Krumpāns ⚽️).

Finālā, kas bija abu komandu atkārtota tikšanās pēc grupu turnīra, Rīgas Kultūru vidusskola un Āgenskalna sākumskola nospēlēja pamatlaikā 2:2 (Ivans Dmitrijevs ⚽️, Alberts Grīnvalds ⚽️ - Valts Sirmais ⚽️, Jānis Miglāns ⚽️). Pēcspēles sitienu sērijā ar 7:6 pārāki bija Rīgas Kultūru vidusskolas jaunie futbolisti, izcīnot Rīgas čempionu titulu. Spēlē par trešo vietu Rīgas Valda Zālīša sākumskola ar 5:0 pārspēja Rīgas 72. vidusskolu (Ernests Puķe ⚽️⚽️, Rūdolfs Romanovskis ⚽️, Kārlis Knēziņš ⚽️, Mārtiņš Stepanovs ⚽️)

TURNĪRA REZULTĀTI

🥇 Rīgas Kultūru vidusskola
🥈 Āgenskalna sākumskola
🥉 Rīgas Valda Zālīša sākumskola

Uzvarētāju komandas tika apbalvotas ar kausiem un medaļām, savukārt Rīgas Kultūru vidusskola ieguva arī ceļazīmi uz Latvijas finālsacensībām, kas notiks 2026. gada maijā Rīgā.

TURNĪRA REZULTATĪVĀKIE SPĒLĒTĀJI

Vārds, Uzvārds Vārti Skola Rajons
Valts Sirmais 6 Āgenskalna sākumskola Kurzemes rajons
Jānis Miglāns 4 Āgenskalna sākumskola Kurzemes rajons
Mārtiņš Stepanovs 4 Rīgas Valda Zālīša sākumskola Centra rajons
Ernests Puķe 3 Rīgas Valda Zālīša sākumskola Centra rajons
Daniēls Suharučenkovs 2 Rīgas 21. vidusskola Vidzemes priekšpilsēta
Bogdans Krumpāns 2 Rīgas 72. vidusskola Latgales priekšpilsēta
Harijs Paegle 2 Rīgas Kultūru vidusskola Ziemeļu rajons
Patriks Elnionis 2 Rīgas Kultūru vidusskola Ziemeļu rajons
Aleksandrs Federovičs 1 Āgenskalna sākumskola Kurzemes rajons
Ričards Pētersons 1 Āgenskalna sākumskola Kurzemes rajons
Artjoms Sovtuss 1 Rīgas 21. vidusskola Vidzemes priekšpilsēta
Bogdans Gudelaitis 1 Rīgas 72. vidusskola Latgales priekšpilsēta
Ivans Dmitrijevs 1 Rīgas Kultūru vidusskola Ziemeļu rajons
Alberts Grīnvalds 1 Rīgas Kultūru vidusskola Ziemeļu rajons
Kārlis Knēziņš 1 Rīgas Valda Zālīša sākumskola Centra rajons
Ralfs Ceruss 1 Rīgas Valda Zālīša sākumskola Centra rajons
Rūdolfs Romanovskis 1 Rīgas Valda Zālīša sākumskola Centra rajons
Zemgus Spīgulis 1 Rīgas Valda Zālīša sākumskola Centra rajons
Aleksandrs Konča 1 Rīgas Zolitūdes ģimnāzija Zemgales priekšpilsēta
Kirils Kozarezovs 1 Rīgas Zolitūdes ģimnāzija Zemgales priekšpilsēta