×

Jaunumi

Noslēgusies VEF Rīgas skolu superlīgas online sezona!

Rīgas Superlīga

Ghetto Games

26. marts, 2021, 20:04

Noslēgusies ikgadējā VEF Rīgas skolu superlīga, kurā tika noskaidroti šī gada uzvarētāji. Lai arī šī sezona notika savādāk nekā parasti, jauniešiem tika sniegta iespēja pārdzīvot visdažādākās emocijas, kā arī uztrenēt savas prasmes ne tikai metot bumbu grozā klātienē, bet arī virtuāli, piedaloties e-sporta sacensībās. Visas godalgotās vietas balvā saņēma naudu inventāra ieguvei.

Šajā sezonā tikāmies savādāk, tiešsaistē, kur katru nedēļas pirmdienu aplūkojām rangu, diskutējām par dažādām sezonai un laikam aktuālām tēmām, kā arī pie mums studijā viesojās dažādas personības.  Kopā pieteicās  364 dalībnieki, no kuriem aktīvākie bija 182 skolēni un skolotāji. 

Neviens nezināja, ka 12 sezona izvērtīsies šādi.  Ir pagājušas 8 tiešraides, 2 mēnēši un projektā piedalījušās 36 skolas. Dalībnieki intervijās dalījās ar savu pieredzi un emocijām, ko bija piedzīvojuši šī pasākuma laikā.

 

 “Vislielākā motivācija nāca no ārpuses, lai biežāk izietu ārā. Protams, arī klases audzinātājs ļoti mudināja mūs pildīt uzdevumus un pats azarts pārņēma ne tikai mani, bet arī klases biedrus. Visvairāk man patika , tas, ka neskatoties uz to kādā situācijā esam, tik un tā tika sniegta iespēja piedalīties pasākumā, lai arī attālināti. Kas man personīgi mazāk patika un sagādāja grūtības, bija nepieejamība izpildīt visus uzdevumus. Man šī gada pasākums noteikti paliks atmiņās kā gandarījums par padarīto, neskatoties uz visiem šķēršļiem, kuriem nācās tikt pāri. Šī dalība man lika saprast, ka ne vienmēr ir vajadzīgs liels iemesls, lai dotos kādā nelielā pastaigā. Es katram ieteiktu piedalīties VEF Rīgas skolu superlīgā, jo man tas palīdzēja ne tikai iepriekš minētajās lietās, bet arī palīdzēja tikt galā ar morālo nogurumu pēc daudzajām stundām pie datora.”

- Nikola Kleinberga

 “Mani iedvesmoja iespēja pilnveidoties un attīstīt prasmes no basketbola viedokļa , kā arī ilgāka laika pavadīšana svaigā gaisā izraujoties no mājās sēdēšanas. Šis bija lielisks veids kā ieslēgt un attīstīt arī sav radošo pusi un vēlāk izpausties ar savām idejām! Man kopumā viss patika, jo zinu, ka ļoti daudziem ir grūti atrast lieku iemeslu un motivēt sevi kaut ko darīt. Tāpēc, es VEF Rīgas skolu superlīgu pašu uztveru kā motivāciju vai pat kā atspēriena punktu kurā tu saproti, cik patiesība ir forši iet ārā un darboties pat, ja ir ziema! Visa pasākuma kopumā emocijas bija dažādas, pārsvarā pozitīvas, taču gadījās arī uz sevi nedaudz sacepties laiku pa laikam, ja bumba nekrita kā vajag vai kaut kas nesanāca, kas īstenībā ir pilnīgi normāli. Protams, ka ieteiktu piedalīties un zinu, ka daudzi citi arī pavilktos, jo šī ir superīga iespēja izrauties no ierastās ikdienas, pavadīt laiku ārā, barojot savu ķermeni ar svaigo gaisu, kā arī uzņemt kārtīgu devu foršu, pozitīvu emociju!”

- Katrīna Litte

 

 “Liels pluss bija tas, ka tas bija kaut kas jauns, un tagad, kad situācijair tāda, kāda tā ir, tad bija forši, ka bija tieši šāda superlīga, kur katrs varēja individuāli piedalīties. Vislielāko nepatiku iespējams izraisīja sliktie laikapstākļi, kas apgrūtināja visu uzdevumu paveikšanu. Ka jau minēju, man ļoti patika, ka tika izdomāts, kas šāds, kas jauns, kas nepieredzēts. Esmu pateicīgs, ka tika sniegti šī iespēja kaut kur piedalīties, jo nu šobrīd nekas baigi nav atļauts. Sajūtas bija unikālas un dažādas, es pieredzēju gan dusmas, kad nācās izmest ps4 pa logu, gan prieku. Superlīga noteikti ir labs iemesls, kas dod vēl vienu iemeslu, lai pakustētos, jo visiem vajag pakustēties, tas palīdzēs gan sev, gan, šajā gadījumā, skolai.”

- Rihards Ieviņš

 

 “Manuprāt, lielākais pluss bija iespēja pārstāvet savu skolu šajās ikgadējās sacensībās arī šogad, lai arī attālināti. Man ļoti patika, cik kvalitatīvi tika izstrādāts šis pasākums un, ka dalībnieki par visu bija laicīgi informēti! Kopumā bija gan pozitīvas, gan ne tik pozitīvas emocijas, bet tā, protams, ir katru sacensību sastāvdaļa. Kopumā savu dalību raksturotu, kā pozitīvu pieredzi, jo šajā laikā, kad nekas īsti nenotiek ir patīkami, ka ir iespējakaut kur piedalīties. Es noteikti ieteiktu citiem piedalīties šajā pasākumā. Pie tā noteikti pieminētu nba2k21 turnīru, kurš bija interesants, jo nekas nebija paredzams!”

-  Kristaps Almanis

 

Šīs sezonas rezultatīvākās skolas:

6-7. klašu meitenes:

1. Āgenskalna sākumskola

2. Rīgas 64. vidusskola

3. Rīgas 13. vidusskola

6-7. klašu zēni:

1. Mežciema pamatskola

2. Rīgas Valsts Klasiskā ģimnāzija 

3. Rīgas 13. vidusskola 

8-9. klašu meitenes:

1. Rīgas Rīnūžu vidusskola

2. Rīgas 64. Vidusskola

3. Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola

8-9. klašu zēni:

1. Rīgas Rīnūžu vidusskola

2. Rīgas 64. vidusskola

3. Rīgas Franču licejs

10-12. klašu meitenes:

1. Rīgas 47. Vidusskola

2. Rīgas 49. Vidusskola

3. Rīgas 51. Vidusskola 

10-12. klašu zēni:

1. Rīgas Franču licejs

2. Rīgas 64. Vidusskola

3. Rīgas 28. Vidusskola

Paldies visām skolām par dalību šajā online projektā!

 

Kopvērtējumā pirmā vieta Rīgas Rīnūžu vidusskolai!

Aktīvākie Rīgas skolu skolotāji:

1. Vidzeme

2. Ziemeļi 

3. Centrs

4. Zemgale

5.Latgale

 

Paldies mūsu sadarbības partneriem: Rīgas Domes Izglītības un kultūras departamentam; Basketbola klubam VEF Rīga; Putnu fabrikai Ķekava; ikdienas un sporta preču veikalam ProBasketball; kafejnīcai Ghetto Pietura; pasākumu tehnikas nodrošinātājiem Prorent.