×

Jaunumi

Šogad Ghetto Games festivālā Ventspilī dalībnieki no vairāk kā 30 valstīm!

Ghetto Basket

Ghetto Games Media

25. jūnijs, 18:38

Eiropā vērienīgākais brīvdabas ielu un ekstrēmo sporta veidu festivāls jau divpadsmito reizi atgriezīsies Ventspilī. Trīs dienu garumā apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi līdz šim vērienīgākajām ekstrēmo un ielu sporta kultūras starptautiskajām sacensībām. Šogad festivāls norisināsies no 19. līdz 21. jūlijam un sadarbībā ar Balcia apdrošināšanu.

Ghetto Games festivāls gadu no gada ap sevi pulcē ekstrēmo un ielu sporta veidu kultūras fanus un dalībniekus no visas pasaules. 

“Mēs esam uz viena viļņa ar drosmīgajiem un aizrautīgajiem, tāpēc jau otro gadu ar prieku atbalstām dažādus Ghetto Games pasākumus – arī vērienīgo festivālu Ventspilī. Esam par to, lai ikvienam būtu iespēja piepildīt savas sportiskās ambīcijas un sasniegt pelnītas uzvaras, un šādi pasākumi dod iespēju arī ekstrēmāku un mazāk redzētu sporta veidu cienītājiem paspīdēt un parādīt savus talantus plašākai publikai,” saka Balcia viceprezidents Reinis Bērzkalns.

Ghetto Games vēsta, ka pasākuma programma būs aizraujoša ikvienam festivāla apmeklētājam, jo padomāts būs ne tikai par sportistiem, bet arī par ielu kultūras pārstāvjiem, kā arī par ģimenēm un bērniem. Turklāt, ekstrēms sports rosina ekstrēmu apetīti, tāpēc daudzpusīgu garšas baudījumu būs iespēja izgaršot Ghetto Food Festivālā. Trīs dienu garumā, skeitparka teritorijā apmeklētājiem būs iespēja nogaršot daudzpusīgu ēdienu klāstu no dažadiem  street-food meistariem.

“Ghetto Games ir unikāla kustība, kuras galvenā vērtība ir dot jauniešiem iespēju regulāri sportot un veselīgi pavadīt brīvo laiku. Ventspils pilsēta ir gandarīta par ilggadējo sadarbību nu jau 12 gadu garumā ar Ghetto Games organizatoriem, kā arī šīs kustības vadītāju Raimondu Elbakjanu. 

Tieši Ghetto Games pasākumā, Ventspilī, 2018.gadā  tika veikts spilgts ieraksts Latvijas 3x3 basketbola vēsturē, kad pirmajā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres kvalifikācijas turnīrā – “Ghetto Basket Ventspils Challenger” – astoņu valstu kopumā, 16 komandu konkurencē, triumfēja Latvijas 3x3 valstsvienība.

Ghetto Games veiktās aktivitātes un darbs ir palīdzējis mūsu valsts 3x3 basketbola komandai Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīt zelta medaļas un esam lepni, ka Ventspilij ir savs olimpiskais čempions 3x3 basketbolā - Kārlis Pauls Lasmanis, kurš ļoti aktīvi motivē  un atbalsta jaunos basketbolistus un  Latvijas izlases sastāvā startēs Olimpiskajās spēlēs Parīzē. 

Veiksmi puišiem”, šādu vēlējumus gaidāmajam festivālam vēsta Guntis Blumbergs, Ventspils Domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos.

Šogad festivāla programma solās būt īpaši plaša, pulcējot vairāk kā 500 ārvalstu sportistus no vairāk kā 30 valstīm. Plašākā starptautisko sportistu pārstāvniecība ir paredzēta 3x3 basketbola turnīru un ielu futbola ietvaros. 3x3 basketbolā tiks aizvadīti 3 vērienīgi pasākumi - FIBA 3x3 nāciju līga, starptautiskais “Ghetto Basket” posms sešās vecuma grupās un PRO kategorijas turnīrs ar ceļazīmi uz kādu no FIBA Challenger posmiem Āzijā. Savukārt, ielu futbola jomā ir paredzēts starptautisks “3pret3 bērnu turnīrs futbolā” U6, U7, U8 grupās, starptautisks “Ghetto Football 3x3” posms ar iespēju izcīnīt ne tikai vērienīgu naudas balvu, bet arī vērtīgus reitinga punktus pasaules ielu futbola rangā un krāšņas futbola frīstaila sacensības “World Freestyle Football Showtime”, kas pulcēs pasaules mēroga influencerus. 

Pasākuma programma: 

Festivāla pirmajā dienā, 19.jūlijā, skatītājus un dalībniekus sagaida starptautiskais “3pret3 bērnu turnīrs futbolā” U6, U7, U8 grupās, inline sacensības amatieriem, Ghetto Fight Kids Fighter sacensības, Ghetto Submission Baltic Grand Prix sacensības  un FIBA 3x3 nāciju līga.

 

Sestdien, 20.jūnijs solās būs karstākais no festivāla dienām. Ventspils skeitparkā varēsim sekot līdzi starptautiskajām BMX frīstaila sacensībām amatieriem un JAM formāta sacensībām, starptautiskajām skrejriteņu sacensībām “Baltic Cup scooter freestyle GGFEST x RIDEOO”, kā arī skeitparka teritorijā norisināsies starptautiskās futbola frīstaila sacensības "World Freestyle Football Showtime" atlases kārta . Ventspils Lielajā laukumā norisināsies Ghetto Fight čempionāts un FIBA 3x3 nāciju līga. Lielajā prospektā norisināsies starptautiskais “Ghetto Football 3x3” un  "Ghetto Basket" turnīri.  Savukār, patiesiem basketbola faniem - PRO grupām 3x3 basketbola sacensību pirmā diena "GGFEST Baltic Sea Open Quest" norisināsies OC Ventspils hallē. 

Noslēdzošajā festivāla dienā, 21.jūlijā, apmeklētājus Lielajā prospektā  sagaida lielā atgriešanās no motociklu sacensību puses - starptautiskās "Ghetto Streetbike Freestyle" sacensības ar labākajiem trikiem un arī starptautiskās "Ghetto Floorball" sacensības. Tur pat līdzās uz Lielajā prospekta norisināsies starptautiskā "Ghetto Football 3x3" turnīra fināls. Skeitparkā norisināsies Latvijas čempionāta posms skeitbordā, starptautiskās futbola frīstaila sacensību "World Freestyle Football Showtime" fināls. OC Ventpils hallē turpināsies PRO kategorijas 3x3 basketbola sacensības  "GGFEST Baltic Sea Open Quest". Lielajā laukumā noslēgsies starptautiskās FIBA 3x3 Nāciju līga un tiks aizvadītas starptautiskās “Ghetto Dance” un arī “Ghetto Dance VIP battles” sacensības.


Festivāla apmeklētāji tiek aicināti arī apmeklēt oficiālo AFTERFESTU, ko organizē  Xamana Official x Bourzma x Silrak. No piektdienas līdz sestdienai afterfests izklaidēs apmeklētājus ar izciliem hip-hopa māksliniekiem, tostarp ODS, March, Tumši Sarkana Maģija, AFK, Kazimirs un daudziem citiem. Afterfest ietvaros norisināsies arī Ghetto Games Freestyle Battle, Xamana Graffiti Jam, Latvijas jauno reperu konkurss “Plīts” un citas aizraujošas aktivitātes kā, piemēram, graffiti meistarklases un ielu modes radošās darbnīcas. Afterfests notiks uz divām skatuvēm ierobežotā teritorijā naktsklubā “Silrak” Karlīnes ielā 40. 

Visa info un biļetes pieejamas https://www.xamanaofficial.com/ggafterfest2024 

Festivāls apmeklētājiem ir bez maksas.

Ar precīzāku festivāla programmu iespējams iepazīties GGfesta mājas lapā: https://www.ghettogamesfestival.com/program-2024 

Ghetto Games festivālu Ventspilī līdzfinansē Ventspils valstpilsētas pašvaldība.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un/vai filmēšana, lai nodrošinātu pasākuma atpazīstamību, publicitāti un popularizētu Ghetto Games organizētos pasākumus. Apmeklējot pasākumu, Jūs piekrītat, ka varat tikt fotografēts un filmēts.

Biedrība ''STREEETBASKET” 16.05.2024. noslēdza ar LIAA līgumu  Nr. 17.1-1-L-2024/264 par atbalsta saņemšanu eksporta atbalsta nodrošināšanai projekta “MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstība” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. 

 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.