×

Ghetto Floorball

U19 sieviešu florbola izlasei 8. vieta pasaules čempionātā!

Ghetto Floorball

Ghetto Games Media

5. septembris, 2022, 18:03

Pasaules U-19 florbola čempionāta pēdējā dienā Latvijas meiteņu izlase ar 0:5 piekāpās Norvēģijai. Līdz ar to, neskatoties uz četrām uzvarām un tikai vienu zaudējumu, latvietes turnīru noslēgusi kā astotā labākā izlase pasaulē. Komandas sastāvu veido labākās no labākajām Latvijas florbolistēm, tai skaitā arī vairākas Ghetto Floorball pārstāves - Marta Viegliņa, Marta Drille, Emīlija Salaciete, Kristiāna Biezuma, kā arī Latvijas izlases kapteine Samanta Bērziņa..

Latvijas sieviešu U19 florbola izlase no 31. augusta līdz 4. septembrim aizstāvēja mūsu valsts godu 10. pasaules junioru čempionātā Polijas pilsētā Katovicē.

Iepriekš turnīrā Latvijas U-19 izlase izcīnīja trīs uzvaras grupu turnīrā, ar 11:2 pieveicot Austrāliju, ar 15:2 apspēlējot Austriju un ar 8:0 sausā atstājot Dāniju. Pret Dāniju sauso spēli aizvadīja izlases vārtsardze Allana Kolosova, kura atvairīja visus 20 pretinieču metienus! Tā bija ceturtā sausā spēle U19 valstsvienības vēsturē un pirmā kopš 2018. gada.

Play-off turnīra kārtā pret A apakšgrupas vājāko komandu Vāciju izdevās tikt pie vēl vienas sausās uzvaras (4:0), kas nodrošināja vietu pasaules labāko astotniekā.

Par septīto vietu bija gaidāma spēkošanās ar Norvēģijas izlasi. Cīņas rezultāts tika atklāts spēles septītajā minūtē. Līdz otrajam vārtu guvumam cīņā bija jāgaida otrā perioda izskaņa. Trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlase pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, laukumā atgriežoties ar sešām spēlētājām. Tomēr neveiksmīgā saspēle noveda pie kļūdas - tika nozīmēts soda metiens. Punkts spēlei tika pielikts 14 sekundes pirms cīņas beigām, Norvēģijas izlasei tiekot pie trešā precīzā metiena.

Līdz ar to Latvijas izlase pēc četrām uzvarām cieta 0:5 zaudējumu, izcīnot astoto vietu pasaules junioru čempionātā. Par labāko spēlētāju Latvijas U-19 izlasē atzina kapteini, aizsardzi Samantu Bērziņu.

 

Komandai dodoties mājup, meitenes siedza kopīgas atbildes uz pāris jautājumiem:

1. Kādi inside joke radās turnīra laikā?

Varu galvot, ka pavisam noteikti radās, kā nekā gandrīz nedēļu 20 meitenes pavadījām kopā no dienas uz dienu. Taču laikam labākie joki radās tieši no treneru puses, kad viņi bija labā garastāvokli.

2. Best celebration jūsu komandā?

Tumbiņa braucienos no spēlēm, kur skan mūsu iecienītākie latviešu hiti, plus punkti, ja visas vēl zina vārdus.

3. Kurai spēlētajai ir vislabākā iesauka un kāda?

Vislabākās iesaukas radās netīšām sajaucot vārda burtus un izrādās, ka dažām dāmām tas bija pat vieglāk izrunājams.

4. Kādas bija jūsu emocijas izcīnot 8.vietu pasaulē un atgriežoties A divīzijā?

Mūsu mērķis bija tik atpakaļ astotniekā, ko arī sasniedzām. Pavisam noteikti 5 spēlēs 4 uzvaras bija emocionāls piedzīvojums un turnīra laikā augām kā komanda un katru spēli spējām izbaudīt un paņemt līdzi maksimumu.

Bija iespēja pacīnīties arī ar citām A divīzijas komandām, kur noskaidrojām, ka esam konkurētspējīgas un salīdzinoši īsais sagataves periods ir atmaksājies.

Ticam, ka Latvijas florbolam priekšā vēl lieli notikumi.

 

Paldies meitenēm! Vēlreiz apsveicam ar sasniegumiem un ticam kopā ar jums, ka Latvijas florbolam priekšā vēl lieli notikumi.

 

Latvijas U19 izlases vārtsardzes – Allana Kolosova, Estere Elbrete; aizsardzes – Viktorija Kovaļova, Kristiāna Biezuma, Samanta Bērziņa, Valērija Kurilo; aizsardzes/uzbrucējas – Katrīna Dārta Kārkliņa, Marta Drille, Evelīna Caune; uzbrucējas – Marta Viegliņa, Kristīne Andrējeva, Amanta Muceniece, Luīze Raseiceva, Betija Raseiceva, Klinta Rovīte, Madlēna Rozīte, Jolanta Koziņeca, Elīna Sirmā, Emīlija Salaciete, Aurēlija Zariņa.