×

Ghetto Football

Futbolists ar ķīmijas diplomu - Antons Semeņaks

Ghetto Football

Anna Skadiņa/Sintija Leimane/Elīna Kolna

25. augusts, 2020, 14:34

Antonu Semeņaku (jeb Fanyu) daudzi atpazīst kā Ghetto Football vadītāju, taču viņš ikdienā nodarbojas ar ko daudz vairāk. Antons ir ieguldījis daudz darba Ghetto projektos un rūpējies par to attīstību.

Gada gaidītākā nedēļa getiņā ir pienākusi - SUPERFINĀLI! Tas ir laiks, kad tiekās labākie no labākajiem, vieta, kur nav nozīmes no kurienes tu esi, galvenais šeit ir mīlēt to, ko dari un izbaudīt katru minūti uz laukuma. Superfinālu nedēļa ir labākais laiks iepazīties ar sporta veidu līderiem, atklāt ko jaunu par viņiem un viņu nākotnes plāniem!

Dāmas un kungi, ir pienācis laiks iepazīties ar Antonu Semeņaku!

 

Kā Antons kļuva par Ghetto Football vadītāju?

Antons Ghetto Games nonāca pateicoties tam, ka jau no 2009.gada apmeklēja Ghetto Games (tajā laikā Basket) pasākumus ar draugiem. Ik pa laikam piedalījās konkursos vai Renāra Zeltiņa filmētajos sižetos un 2012.gadā, Raimonds uzzināja, ka Antons ir vadījis pasākumus iepriekš, piedāvāja viņam vadīt Krastu Maču, neskatoties uz to, ka viņš ir futbolists. Gan Raimonds, gan Antons noriskēja, tā rezultāta no 2013.gada Ghetto Football pasākumus vada Fanya. Iesāka kā pasākumu vadītājs, vēlāk pārtapa jau par paša projekta vadītāju. Milzīgu paldies saka draugiem, kuri viņu atveda uz getiņu.

 

Kura ir bijusi labākā sezona pēc Antona domām?

Katru gadu, šķiet, ka šī gada sezona būs vislabākā, un šis gads nav izņēmums – neskatoties uz to, ka likās ka šī vasara būs bez Ghetto. Ghetto komanda ir priecīga, ka ar visu notiekošo situāciju pasaulē tik un tā spēja uzrīkot 12.sezonu, un ka jaunieši ir starā par notiekošo. Neskatoties uz to, ka šogad nav starptautiskās sacensības, Brīvrunu Batls, Kings of air, GG Fest un citi zināmi pasākumi, Antons izbauda jauniešu rosīnu Grīziņkalnā. Getiņa organizatori ir uzstādījuši daudz jaunus rekordus šogad. Viņa atmiņā vēl ir 2017.gada sezona, kuru var saukt par Ghetto Football izrāviena gadu, pat ja arī katrā sezonā ir kas atmiņā paliekošs.

 

Vai Antons ikdienā izmanto augstskolā studēto ķīmiju?

Fanya ir pabeidzis Latvijas Universitāti Ķīmijas fakultāti, bet diemžēl (vai par laimi) nestrādā pēc profesijas. Viņš ir laimīgs par to, kur šobrīd atrodas un ko dara ikdienā, savukārt universitāte un izvēlētā profesija viņam palīdzēja plašāk un dziļāk, arī vārda tiešajā nozīmē, skatīties uz lietām. Izglītība viņam arī palīdzēja racionāli pieiet pie problēmu risināšanas, jo ķīmijā esot vienmēr jārisina uzdevumi un vienādojumi. Tur arī radās Antona dzīves moto “Dimants ir parasta ogle, kas radusies spiediena rezultātā”.

 

Antona futbola vēsture

Antona futbola vēsture sākās 1998.gada vasarā, pie trenera Ērika Selecka. Futbolu viņš beidza spēlēt 2009.gadā, Mettā, taču viņa futbolista karjera beidzās 2010.gadā, kad viņš pārrāva krusteniskā saites. Jau gadu iepriekš bija aptvēris domu neturpināt savu futbola karjeru, taču pēc visa notikušā viņš to turpināja un pārstāvēja Universitātes izlasi. Lielākie sasniegumi viņa “karjerā” ir 2.vieta Latvijas jaunatnes čempionātā un iespēja divas reizes spēlēt Virslīgas pieteikumā ar SK Blāzma.

 

Fanyas ikdiena un kā viņš to apvieno ar šī brīža ievērojumiem, nākotnes nodomi.

Ikdienā nodarbojas ar Ghetto Football projekta kustības attīstību, kā arī citiem Ghetto Games projektiem.  Pa šo laiku tas jau ir kļuvis par viņa dzīvesstilu. Brīvajā laikā Antons raksta dziesmas un repo. Ierobežojumi viņu nosēdināja uz dibena šī gada martā, bet tas neapstādināja no jaunām idejām, kā piemēram eSport un Bike/Walk/Run For Fun projektam, tādejādi motivējot sevi un citus cilvēkus attīstīties fiziski. Nākotnē plāno darīt to pašu un vēl vairāk, mērķi ir lieli un starptautiski, bet tas viņu iemācija pielāgoties situācijai.

 

Komentārs par Eirolīgu.

Eirolīga kļuva par Ghetto Games darbības komunikāciju. Bija paredzēti 11 ielu futbola pasākumi 11 valstīs – Spānijā, Čehijā, Horvātijā, Ungārijā, Čehijā, Beļģijā, Nīderlandē, Dānijā, Vācijā, Polijā un Latvijā. Žēl, ka pagaidām neizdevās realizēt šo projektu, tas ir pārcelts uz 2021.gadu. Antona mērķis ir šo projektu pārvērst par tradīciju.

 

Sajūtas pirms pēdējā turnīra pirms superfināla.

Antons ir pateicīgs un ar nepacietību gaida Superfinālu, jo Ghetto futbolisti rāda augstākās klases futbolu. Arī Antons piedalījās turnīrā ar draugiem, kas deva patīkamas emocijas (un vārtus :)). Fanya ir patiesi pateicīgs katram, kurš nāk uz Grīziņkalnu un piedalās sacensībās, viņš gūst prieku no tā, ka jaunieši gūst prieku no getiņa komandas organizētā.

 

Novēlējums Ghetto Football spēlētājiem

Baudīt katru mirkli uz laukuma, gan uzvarās, gan zaudējumos. Uzvaras dod prieku, zaudējumi - māca. Tāpēc katrs, kurš piedalās, it īpaši tie, kas ir tikuši Superfinālā jau ir uzvarētāji.

 

Tiekamies jau rīt - GHETTO FOOTBALL SUPERFINĀLĀ 2020! 

"Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros"