×

Ghetto Football

GHETTO FOOTBALL
IELU FUTBOLS 3 PRET 3
2021. GADA SEZONAS NOLIKUMS

 

PAMATNOTEIKUMI

Spēles tiek aizvadītas, balstoties uz futbola spēles pamatprincipiem. 

Spēles notiek bez tiesnešiem, tās tiek balstītas uz Fair Play un cieņas izpausmēm. 

Strīdīgu situāciju gadījumos, situāciju izšķir turnīra organizētāji vai deleģēti vērotāji.

 

GRUPAS

U12 grupa - 2009. gadā dzimušie un jaunāki

U14 grupa - 2007. gadā dzimušie un jaunāki

U16 grupa - 2005. gadā dzimušie un jaunāki

U19 grupa - 2002. gadā dzimušie un jaunāki

20+ grupa - bez vecuma ierobežojma

Lady grupa - bez vecuma ierobežojuma

 

LAUKUMS

Spēles norisinās uz 15x10m liela ielu futbola laukuma ar apmalēm.

 

LAIKS

Spēles ilgums - 6 minūtes, bez laika apturēšanas jeb “netīrais laiks”

 

DELEĢĒTIE VĒROTĀJI

Spēles tiek aizvadītas bez tiesnešiem, spelētāji atrisina katru situāciju (pārkāpums, roka, bullītis, vārtu guvums) savā starpā. 

Ja ir radusies situācija, ka komandas savā starpā nespēj vienoties, tad deleģētais vērotājs var iejaukties un izlemt komandu vietā par tādām lietām kā: pārkāpumi, bullīši, bullīša atkārtošana, kam pienākas bumba, brīdināt komandas/spēlētājus, diskvalificēt komandas/spēlētājus. 

Vērotāja lēmums ir galīgs un to neviens nespēj ietekmēt, izņemot turnīra organizētājus.

 

FORMĀTS

Spēles aizvada divas komandas, kas sastāv no 3 spēlētājiem laukumā un 1 spēlētāja maiņā. 

Nav vārtsargu, neviens nedrīkst spēlēt ar rokām, bet ikviens var aizsargāt savus vārtus ar visu pārējo ķermeni. 

Spēlēs izmanto 4.5 izmēra bumbu (Monta Street Match vai futzāla bumba)

 

EKIPĒJUMS

Ekipējumam jābūt atbilstošan ielu futbola spēlēm. Apaviem jābūt bez radzēm un nekādā citā veidā bīstamām savai un citu veselībai.

Aizliegtas rotaslietas un citi objekti (telefoni, atslēgas), kas var radīt traumas sev vai citiem.

Kabatām jābūt tukšām.

Cepures un naģenes ir atļautas.

 

KĀ UZSĀKT SPĒLI

Lai noteiktu, kura komanda uzsāk spēli ar bumbu, komandas kapteiņi izspēlē “Akmens-šķēres-papīrītis”. Uzvarētājs iegūst bumbu. Spēle var tikt uzsākta no jebkuras vietas komandas aizsardzības laukuma pusē.

 

VĀRTU GŪŠANA

Vārtus var gūt tikai šķērsojot centra līniju, vārti no savas laukuma puses neskaitās.

Raidījumi savos vārtos skaitās no jebkuras vietas laukumā, bumbai neskarot laukuma apmales no spēlētāja pieskāriena bumbai, līdz tās nonākšanai vārtos.

Vārti tiek ieskaitīti arī tad, ja aizsardzības spēlētājs apzināti atvaira bumbuar rokām.

Vārti neskaitās:

ja bumba atlec no laukuma apmales un ielido vārtos

bumbas raidījums vārtos no savas laukuma puses

 

VĀRTU SARGĀŠANA

Vārtu priekšā ir pusaplis, kurā vienlaicīgi var atrasties tikai viens aizsargājošās komandas spēlētājs.

 

BUMBA ĀRPUS SPĒLES

Ja bumba pamet laukumu, pieskaroties pretiniekam, laukuma konstrukcijai vai atsitoties pret zemi, spēle atsākas no tās vietas, kas ir vistuvāk tai vietai, kur bumba šķērsoja apmali. Izsitot bumbu no laukuma, bumba pienākas otrai komandai, spēle atsākas ar piespēli. Komandai, kas aizsargājas, jābūt vismaz 3 metru attālumā no bumbas, kad tā tiek ievadīta spēlē.

Ja bumba ir izsista pa taisno ārpus laukuma robežām, nepieskaroties nekam citam (cits spēlētājs, laukuma konstrukcija, zeme), tad tiek piešķirts izgājiens 1 pret 1 jeb “bullītis” uz tās komandas vārtiem, kas izsita bumbu.

 

SPĒLES ATSĀKŠANA

Pēc ielaistiem vārtiem, spēle atsākas ar piespēli no pusapļa zonas vārtu priekšā. Sist pa pretinieka vārtiem drīkst tikai pēc šīs piespēles izdarīšanas. Otra komanda bumbai nedrīkst būt tuvāk par 3 metriem, kad tiek atsākta spēle ar piespēli.

 

PĀRKĀPUMI

Kad tiek izdrīti nejauši, mazi pārkāpumi, spēlētāja stumšana apmalē vai arī nejauša spēle ar roku - bumba tiek atdota otrai komandai un spēle tiek atsākta.

Bet, ja ir rupji vai speciāli izdarīti pārkāpumi, vai apzināta spēle ar roku - tiek piešķirts izgājiens 1 pret 1 jeb “bullītis”.

Izdarot daudz mazus pārkāpumus, lai vilcinātu spēli, tiek izdarīts brīdinājums no vērotāju vai organizētāju puses, šādi turpinot, pēc šāda veida trešā brīdinājuma komanda tiek diskvalificēta.

Rupji pārkāpumi:

 • agresīvi izklupieni, kad netiek vispār spēlēts bumbā
 • spēriens pretiniekam no mugurpuses
 • spēcīgi vai vairākkārt grūžot pretinieku apmalē
 • pārkāpjot noteikumus no aizmugures, kad tiek liegta acīmredzama iespēja raidīt bumbu tukšos vārtos

 

1 PRET 1 IZGĀJIENS JEB “BULLĪTIS”

Sākuma pozīcijas: kad tiek piešķirts 1 pret 1 izgājiens jeb “bullītis”, aizsargājošās komandas spēlētājs stājas vārtos un nostājas uz vārtu līnijas, uzbrūkošās komandas spēlētājs ar bumbu atrodas uz laukuma viduslīnijas vai aiz tās. Kad abi spēlētāji ir apstiprinājuši savu gatavību viens otram, uzbrūkošās komandas spēlētājs var sākt kustību. Aizsargājošās komandas spēlētājs var pamest vārtu līniju (kustēties uz priekšu, cik tālu vien vēlas), pēc uzbrucēja pirmā pieskāriena bumbai.

“Bullīšu” uzbrukuma noteikumi: uzbrūkošais spēlētājs sāk uz laukuma viduslīnijas un sāk kustēties ar bumbu uz priekšu, pieskārienu skaits ir neierobežots, bet visu laiku ir jākustās uz priekšu. Kad uzbrucējs ir izdarījis sitienu, pazaudējis kontroli pār bumbu un aizsargs pieskaras bumbai, uzbrucējam vairs nav tiesību pieskarties bumbai vēlreiz. Vārti neskaitās, ja bumba atsitas pret laukuma apmali. Vārti skaitās, ja bumba ielido pa taisno vārtos, pieskaras aizsargam vai vārtu konstrukcijai un ieripo/ielido vārtos.

“Bullīšu” aizsardzības noteikumi: aizsardzības spēlētājs sāk uz vārtu līnijas. Aizsargs var pamest vārtu līniju pēc uzbrucēja pirmā pieskāriena bumbai. Aizsargs var iziet cik tālu vien vēlas. Aizsargs nevar izmantot rokas, lai aizsargātu vārtus. Acīmredzama pārkāpuma gadījumā, aizsargājot vārtus vai neapzinātas spēles ar roku gadījumā - “bullītis” ir jāatkārto.

To izlemj tikai organizētāji vai deleģētie vērotāji. Ja bumba lido vārtos un aizsargs to apzināti atsit ar roku - tiek piešķirts vārtu guvums.

Spēles atsākšana: tāds pats princips kā SPĒLES ATSĀKŠANA punktā.

 

BRĪDINĀJUMI

Ja spēle kļūst rupja, spēlētāji tiek grūsti apmalēs vairākkārt vai tiek apzināti vilcināts laiks, vai tiek veikti daudz sīki pārkāpumi, ar mērķi vilcināt laiku, delēģētais vērotājs vai organizētāji var brīdināt komandu to pārtraukt darīt un atdot bumbu pretiniekiem. Var būt 2 brīdinājumi un pēc trešā brīdinājuma saņemšanas komanda vai spēlētājs tiek diskvalificēti no turnīra.

 

DISKVALIFIKĀCIJA

Spēlētāja vai komandas diskvalifikācija tiek piešķirta šādos gadījumos:

 • sitiens pretiniekam
 • kaušanās
 • saņemot 3 brīdinājumus

Diskvalifikācija nozīmē to, ka komanda vai spēlētājs nedrīkst piedalīties šajā, kā arī nākamajos organizētajos Ghetto Football turnīros.

Organizētāji patur tiesības diskvalificēt un liegt iespēju atrasties organizētāju veidotajos pasākumos spēlētājam vai komandai, ja netiek ievērots sportiskais gars, netiek ievēroti Ghetto Football noteikumi, netiek klausīti organizetāji, izturas pārāk agresīvi un rupji.

 

MAIŅAS

Maiņu skaits ir neierobežots. Spēlētājs, kas nāk laukumā, drīkst uznākt tikai tad, kad maināmais spēlētājs ir pametis laukumu. Maiņai jānotiek vienā vietā - kur spēlētājs nonāk no laukuma, tur otrs spēlētājs arī uznāk uz laukuma.

 

TEHNISKAIS ZAUDĒJUMS

Spēle tiek atcelta, ja kāda no komandām nav ieradusies uz spēli. Tādā gadījumā komadai tiek piešķirts tehniskais zaudējums un komandai, kas ir ieradusies uz spēli, tiek piešķirta tehniskā uzvara. Spēļu saraksts tiek izveidots pirms turnīra sākuma, tādēļ komandām jāseko tam līdzi un nav attaisnojuma spēli nokavēt.

 

REĢISTRĀCIJA

Spēlētāju reģistrācija

Spēlētājiem, lai varētu piedalīties Ghetto Football organizētajos turnīros, jāiegādājas spēlētāja licence (3 Eur), kas būs derīga visai 2021. gada sezonai. Licence jāiegādājas vienreiz, to var izdarīt katrā Ghetto Football posmā, reģistrācijas laikā, pirms turnīra sākuma.

Komandu reģistrācija

Komanda ar tās nosaukumu tiek reģistrēta dalībai turnīrā. Dalības maksa U12, U14, U16 grupām - 10 Eur, bet U19, 20+ un Lady grupām - 15 Eur

Komandas nosaukumu sezonas laikā nevar mainīt. Ja kādā no posmiem komanda piedalās ar citu nosaukumu, tad ranga punkti tiek skaitīti atsevišķi, nevis summēti.

 

TURNĪRS

Turnīra norises secība: grupu turnīrs, izslēgšanas spēles, spēles par vietām. Grupu turnīrā ir iespējami neizšķirti.

Grupu turnīrs

 • Uzvara - 3 punkti
 • Neizšķirts - 2 punkts
 • Zaudējums - 1 punkti

Algoritms vietu noteikšanai grupā, ja ir vienāds punktu skaits:

 • savstarpējo spēļu rezultāti
 • vārtu starpība starp šīm komandām
 • gūtie vārti starp šīm komandām
 • vārtu starpība visās spēlēs
 • gūtie vārti visās spēlēs
 • ja komandai ir 1 vai vārāki tehniskie zaudējumi - komanda automātiski ieņem zemāko vietu un šīs komandas spēļu rezultāti netiek ņemti vērā, lai noteiktu pārējo komandu vietu sadalījumu
 • ja visi iepriekšminētie lielumi ir vienādi - uzvarētājs tiek noteikts “bullīšu” sērijā, kura piedalās 3 cilvēki no katras komandas

Izslēgšanas spēles

Atkarībā no komandu skaita turnīrā, izslēgšanas spēles var sākties no 1/16 fināla, astotdaļfināla, ceturtdaļfināla, pusfināla. Pēc tam tiek aizvadītas spēles par 1. vietu un par 3. vietu.

“Bullīšu” sērija

Gadījumā, ja izslēgšanas spēlēs vai spēlēs par vietām, tiek fiksēts neizšķirts, tad tiek aizvadīta “bullīšu” sērija.

Sērijā ir 3 kārtas, komandu spēlētāji sadalās pāros (viens pret otru gan uzbrūk, gan aizsargājas 1 kārtas ietvaros). Ja pēc 3 kārtām netiek noteikti uzvarētāji, sākot ar 4. kārtu, tiek pielietots “sudden death” noteikums jeb sērija noris līdz pirmajai kļūdai. Sākot ar 4. kārtu, var mainīt pretspēlētāju pārus un secību.

 

RANGS

Katrā posmā komandas krāj punktus kopējam rangam, lai iegūtu iespēju piedalīties sezonas superfinālā.

1. vieta - 15 punkti;

2. vieta - 13 punkti;

3. vieta - 12 punkti;

4. vieta - 10 punkti;

5.-8. vieta - 8 punkti;

9.-16. vieta - 6 punkti;

17.-32. vieta - 4 punkti

33.+ vieta - 2 punkti

 

Sacensību oficiālā informācija atrodama:

„Ghetto Games” mājaslapā ghetto.lv futbola sadaļā – http://ghetto.lv/football

„Ghetto Football” kontā facebook – http://facebook.com/GhettoFootball

„Ghetto Football” kontā instagram – http://instagram.com/GhettoFootball