×

Ghetto Football

Jesse Marlet - no uzlecošās zvaigznes līdz triumfam Superball 2020

Ghetto Football

Matīss Babris

18. augusts, 2020, 14:23

Jesse Marlet (Nīderlande) ir viens no Ghetto Football pirmā organizētā jauniešu futbola frīstaila čempionāta dalībniekiem. Šis turnīrs norisinājās 2018. gadā un tad Jesse bija jauns un talantīgs frīstaileris, bet tagad - 2 gadus vēlāk - viņš sevi ir apliecinājis starp labākajiem un izcīnījis uzvaru pasaules lielākajās futbola frīstaila sacensībās Superball 2020, kas norisnājās Čehijas pilsētā Prāgā.
Sazinājāmies ar Jesse un uzdevām viņam pāris jautājumus.

Kā aizritēja šī gada Superball sacensības?

Esmu ļoti priecīgs, ka šīs sacensības vispār notika, tās deva stariņu prieka šajos grūtajos laikos. Covid-19 pandēmijas laikā mana galvenā motivācija nepārtraukt treniņus bija tieši Superball sacensības. Liels paldies  un respekts Lucaso (Pasaules futbola frīstaila federācijas prezidents) par to, ka noorganizēja šīs sacensības!

Protams, līmenis bija zemāks nekā parasti, jo daudzo dalībnieki nevarēja ierasties vai bija nobijušies no Covid-19. Bet kopumā tas bija ļoti labs pasākums un augsta līmeņa starptautiskās sacensības!

Mēs tevi redzējām 2018. gadā Rīgā kā vienu no frīstaila uzlecošajām zvaigznēm un tagad tu esi Superball sacensību uzvarētājs. Pastāsti par savu ceļu uz šo titulu!

Es atceros kā es Rīgā zaudēju [smejas]. Es biju bēdīgs, jo nespēju uzvarēt, bet tas man palīdzēja ieraudzīt aspektus pie kuriem man ir jāpiestrādā un kurās tehniskajās niansēs man kaut kas trūka. Šos gadus es cītīgi strādāju pie savām vājajām vietām un beidzot jūtu, ka tas atmaksājās! 

Kas ir vissvarīgākais, lai kļūtu par veiksmīgu un labu frīstaileri?

Esi tu pats! Svarīgāk ir izbaudīt pašu procesu, tādā gadījumā arī progress nāks vieglāk!

Frīstailā ir lieliska komūna, kurā visi viens otru pazīst, atbalsta. Kas ir tavi labākie čomi frīstailā? Un vai tu piekrīti apgalvojumam, ka frīstailā progress ir ātrāks, kad trenējies ar kādu kopā? 

Es domāju, ka trenējoties kopā var daudz ko iemācīties, jo kopā darbojas divi prāti. Bet dažreiz, manuprāt, trenēšanās vienatnē var būt pat labāka. Tu vari tiešām koncentrēties uz saviem trikiem un izstrādāt savu stilu. Esmu koncentrējos daudz vairāk, kad darbojos vienatnē, salīdzinot ar treniņu ar kādu kopā.

Vai tev ir kādi triki, kas raksturotu tavu frīstaila rokrakstu un vai tev padomā ir kādi jauni triki, ko neviens vēl nav uztaisījis?

Protams, daudzi! Bet es neesmu drošs par dažu triku izpildīšanas spējām, bet ir patīkami tiekties pretī ilgtermiņa mērķiem! Kas ir interesanti, dažreiz sarežģītie triki vienkārši sanāk bez īpašiem treniņiem. Tu iedomājies kādu kustību, ko nekad neesi veicis un tavs ķermenis jau zina kā to izdarīt! Man patīk šī sajūta!

Ko tu ieteiktu puišiem, kas nupat ir sākuši nodarboties ar frīstailu?

Pirmkārt - gūstiet prieku no tā, ko jūs darāt! Ļoti piedomājiet pie frīstaila pamatiem. Pirmajos gados mēģiniet taisīt pēc iespējas vairāk trikus, uzbūvējiet labu bāzi ar trikiem! Un pēc tam jau mēģiniet atrast savu stilu, manuprāt, tas ir vissarežģītākais. Bet es domāju, ka labs frīstaila pamats un triku bāze ļoti palīdzēs šajā lietā!