×

Ghetto Football

Sportiskie Rēzeknes svētki ar “Ghetto” futbolu un basketbolu

Ghetto Basket

Renārs Buivids

5. augusts, 23:27

Rēzeknes pilsētas 734. dzimšanas diena pagājušās nedēļas nogalē tika nosvinēta ne tikai ar dažādiem kultūras un mākslas pasākumiem, bet arī ar “Ghetto Games” turnīriem trīs pret trīs formātā uz Atbrīvošanas alejas asfalta. Sestdien “Ghetto Football” sacensībās startēja 63 komandas, bet nākamajā dienā “Ghetto Basket” cīņās iesaistījās 64 vienības.

Atbrīvošanas alejas posms no N. Rancāna ielas līdz Pulkveža Brieža ielai divu dienu garumā tika nodots “Ghetto Games” sportiskajām aktivitātēm. “Ghetto Basket” spēles pirmo reizi šajā vasarā ārpus Rīgas notika uzreiz uz deviņiem laukumiem, dodot iespēju sacensties rekordlielajam komandu skaitam.

Par “Ghetto Basket” turnīra kulmināciju kļuva Pro grupas komandu finālspēle, kurā rēzeknieša Maksima Peinera veidotā komanda “Narm”, spēlējot arī Tomam Upem, Valdim Seņkānam un Linardam Lazdiņam, tikai par vienu punktu pārspēja 3x3 basketbolā labi pazīstamo Lietuvas kvartetu “JUZ”. “Narm” izcīnīja vienu no pēdējām ceļazīmēm uz Rīgā, Grīziņkalnā 15. augustā notiekošo “Quest” sērijas finālturnīru, kur konkurencē ar Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas vienībām cīnīsies par braucienu uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres posmu Debrecenā (Ungārija). Trešo vietu ieguva Polijas U23 izlases pārstāvji.

“Ghetto Football” turnīrā 17+ grupas turnīrā par čempioniem kļuva “Nike Strike” futbolisti (Tomass Birstiņš, Artūrs Krancmanis, Dmitrijs Fjodorovs, Dmitrijs Skugarevs), kuri finālā ar 5:1 pārspēja “LDV”. Trešo vietu ieguva “Sokolovka”. Gandarījuma izslēgšanas turnīrā visus apspēlēja viena no sezonas kopvērtējuma līdervienībām “Who is Yanka”. U16 grupā uzvarēja “Kas Tev sāp?”, U14 grupā – “Rolton Ķim”, U12 grupā – “Super Martishki”. Augstāko inviduālo meistarību demonstrēja un “Pannas” turnīrā uzvarēja Artjoms Kozlovskis (17+ grupa) un Artūrs Krancmanis (U16).

“Ghetto Basket” turnīrā svarīgākais čempionu tituls palika Rēzeknē, bet pārējās septiņās vecuma grupās par uzvarētājiem kļuva pilsētas vies. Piemēram, gan Sieviešu grupā, gan U14 grupā meitenēm uzvarēja komandas no Daugavpils – attiecīgi “Linden Oak Leaf” un “Kā tad”. Amatieru grupā pirmo vietu izcīnīja Rīgas “Melnais”, Vīriešu 35+ grupā – “Garkalnes Runči”, U16 grupā – Rīgas “Rookies ProBasketball”, U14 grupā zēniem – Rīgas “Ūdens bumbas”, U12 grupā – Līvānu “Nets”.

Bērnu “Slam Dunk” konkursā uzvarēja Arti Gļauda no “Stružānu” komandas, bet augstāko precizitāti tālmetienu konkursā sasniedza Ivans Gļeba no 35+ grupas vienības Daugavpils “Bruņinieks”.

3. augusta Rēzeknes “Ghetto Football” laureāti:

17+ grupas A “Play-off”. 1. “Nike Strike” (Tomass Birstiņš, Artūrs Krancmanis, Dmitrijs Fjodorovs, Dmitrijs Skugarevs); 2. “LDV” (Ivars Lizdiks, Inars Juška, Dāvis Caunītis, Uģis Meiers); 3. “Sokolovka” (Mairis Lelis, Raivis Kozlovskis, Rihards Rižovs, Egils Jegorovs).

17+ grupas B “Play-off”. 1. “Who Is Yanka” (Aleksandrs Jurkovs, Tomass Barčs, Aleksandrs Puškins, Armands Godainis); 2. “Davaj Naļivaj” (Aleksejs Višņevskis, Artūrs Krišņovs, Dmitrijs Vatencovs, Andrejs Miklaševičs); 3. “Kas Tev Sāp? (Tomass Kontrims, Sandis Švāns, Rodrigo Strautiņš, Denils Lindekrona).

U16 grupa. 1. “Kas Tev Sāp?” (Tomass Kontrims, Sandis Švāns, Rodrigo Strautiņš, Denils Lindekrona); 2. “Depils Drots” (Emīls Urbāns, Valters Pūdžs, Milāns Tihonovičs, Patriks Poznaks); 3. “F*ck 12” (Dmitrijs Skugarevs, Tomass Birstiņš, Artūrs Krancmanis, Dmitrijs Fjodorovs).

U14 grupa. 1. “Rolton Ķim” (Daņiks Krasnovs, Leonīds Farbtuhs, Tomašs Mickēvičs, Edgars Pavļenko); 2. “Depils Drots” (Milāns Tihonovičs, Patriks Poznaks, Emils Urbāns); 3. “Rancāna Academy” (Rainers Utujevs, Dāvis Silkāns, Valters Pūdžs, Eduards Podskočijs).

U12 grupa. 1. “Super Martishki” (Daņiils Zimakovs, Kirils Kiesanovs, Reinis Kuzņecovs, Daniels Švercovs);
2. “Liverpool” (Artjoms Vekša, Konstantīns Gailums, Leonīds Šindlers); 3. “Lubānas Junior” (Niks Liedskalniņš, Artis Meiers, Edvarts Konons).

4. augusta Rēzeknes "Ghetto Basket" laureāti:

Pro grupa. 1. "Narm" (Maksims Peiners, Toms Upe, Valdis Seņkāns, Linards Lazdiņš); 2. Lietuvas "JUZ" (Kristupas Tuturis, Arnas Aniulis, Ritis Meškauskas, Eduards Rogačovs); 3. "Team Polska U23 Two" (Rafals Komenda, Maksimilians Čapla, Stefans Marčlevskis, Mihals Andžejs Kročaks).

Amatieru grupa. 1. "Melnais" (Alvis Šmagris, Andis Petuks, Artūrs Ozoliņš, Dairis Melnacis); 2. "Svētdienas Rokdarbu pulciņš" (Edgars Unzuls, Gatis Dembovskis, Māris Vaičulis, Mārtiņš Silickis); 3. "Nameiz Broļ" (Agris Ralfs Šķesters, Kārlis Patriks Vanags, Matīss Indriksons, Roberts Blūms).

Sieviešu grupa. 1. "Linden Oak Leaf" (Laura Baltace, Laura Okuņeva, Ligita Līga Golovko, Sindija Kudule); 2. "Maksis" (Daina Platača, Elīna Anna Brante, Zane Neilande); 3. "Fortnite" (Evelīne Kraveca, Sņežana Gļeba, Valērija Baranovska).

Vīriešu 35+ grupa. 1. "Garkalnes Runči" (Armands Mežaraups, Kaspars Jurevics, Ingemārs Grēvels, Renārs Buivids); 2. "LDz" (Aivars Pavlāns, Aleksandrs Ļebedevs, Jevgeņijs Pakšto, Sergejs Kuzmins); 3. "ARTauto.lv" (Aleksandrs Grehovs, Dmitrijs Lavrentjevs, Igors Izvekovs, Raimonds Kauliņš).

U16 grupa. 1. "Rookies ProBasketball" (Edgars Vanags, Kristaps Vanags, Mārtiņš Zuments, Vitālijs Vizulis); 2. "Freshman" (Dāvis Stivriņš, Gatis Dembovskis, Kārlis Kristiāns Dundurs, Renārs Saukāns); 3. "Vemols/Madona" (Arvis Šilinskis, Edijs Skuja, Renārs Ostrovskis).

U14 grupas zēni. 1. "Ūdens bumbas" (Eduards Dāgs Gaiķēns, Kristiāns Armanovs, Kristiāns Pastors); 2. "Kraslava Nation" (Edvards Silajānis, Jānis Meškovskis, Marats Jegorovs); 3. "JBM" (Dāvis Ceirulis, Edgars Malinovskis, Mihails Barišņikovs, Rodrigo Jugans).

U14 grupas meitenes. 1. "Kā tad" (Arita Baltace, Elīze Ineta Ļaksa, Katrīna Eva Millere, Oļesja Bojarova); 2. "Ankle Breakers" (Agnese Pavlovska, Dagnija Suseja, Daniela Voiciša, Elīza Zizlāne); 3. "Rēzeknietes" (Alija Kuzmina, Iluta Zeltiņa, Jana Pavkšto, Santa Šuste).

U12 grupa. 1. "Nets" (Dāvis Liepnieks, Gustavs Alberts Gumbelis, Markuss Piļščikovs, Markuss Skuja); 2. "Rivers" (Aleksandrs Podkolzins, Artūrs Bozovičs, Ritvars Nikolajevs); 3. "All Stars Rugāji" (Ņikita Maksimovičs, Raivis Vīksniņš, Ralfs Aleksandrovs).

Foto: Alex Puškins.