×

Ghetto Football

Viena liela mācību stunda - 12.sezona

Ghetto Basket

Elīna Kolna

28. augusts, 2020, 20:59

Savos raksturos mēs esam tik dažādi vienam patīk diena, vienam nakts, viens grib spēlēt futbolu, bet otrs ar visām varītēm vēlas būt basketbolists. Lai gan Ghetto Games ir daudz dažādu virzienu, kur izpausties un kā izspausties, viens faktors mums visiem ir vienojošais - mēs visi tiekamies Grīziņkalnā, vietā, kur ambīcijas un darbs iet roku rokā, neatkarīgi no apstākļiem.

12. sezona noteikti bija liels pārbaudījums un laba mācību stunda. Tā lika krist un celties, lika smieties līdz asarām un arī raudāt, par neveiksmēm, taču vienu gan droši var teikt, šo sezonu mēs neaizmirsīsim, jo tik daudz, kas piedzīvots īsā laika sprīdī, iespējams, daudzi pat nepiedzīvo visas dzīves laikā. Getiņš vienmēr būs vieta, kur mācīties, iepazīt cilvēkus, kas tavu ikdienu padarīs kaut vai par vienu stulbu joku labāku, tā ir vieta, kur jauniešiem saprast vērtības un vieta, kur tiesnešu nav. 12 gadi ir pagājuši, 12 sezonas piedzīvotas, kas notiks tālāk? Tālāk iesim uz priekšu, bet vēl šodien atskatīsimies uz diviem vistrakākajiem mēnešiem kādi šajā vasarā bija.

 

Lielie rekordi komandu skaita ziņā

 

GG komanda pēc spēlētājiem bija noilgojusies tā ka nemetas, bet kad 1. jūlijā vārtus vēra vaļā futbolam, sapratām, ka spēlētāji pēc getiņa bija noilgojušies divtik vairāk. Vienu brīdi sasniedzām pat 166 komandas, kas pārspēj visu, ko līdz šim esam darījuši. Vai tas mūs pārsteidza? Noteikti, bet vai bijām nobijušies? Nekad. Tā ir viena no getiņa lietām, ka spēlētāji mīl šos sporta veidus, viņi mīl sajūtu spēlēt, un viņi zina, ka labākie no labākajiem tiekas Grīziņā.

Ghetto Floorball atgriežas Grīziņā

 

Ar gada pārtraukumu Grīziņkalna laukumos atgriezās florbols, kas daudziem lika sirdij ietrīcēties vēl vairāk. Ar 7 regulārajiem turnīriem un lielo superfinālu florbols katru otrdienu pulcēja komandas, kurām tas nav tikai sports, tā ir viņu kaislība.

Ghetto Tinderī skatītāju rindās arī policija

 

Ghetto Tinderis bija mūsdienu versija “Slepenajam randiņam”, taču šoreiz tas izraisīja lielākas emocijas un haipu ap to. Kaut arī šajā sezonā piedzīvojām tikai vienu tindermīlestību, tā noteikti atstās atmiņām pilnas emocijas, jo nu būsim reāli - policija, tv3 ziņas un iespējams lielākais pasākums, kas noticis covid laikā. Jā, tie esam mēs, ja taisām pasākumu, tad tā lai dzird. 

  

Mini Kurzemes tūre - Ghetto Basket eksperimentē

 

Šī sezona paliks spilgti prātā arī ar daudzumu ziņā mazo izbraukumu skaitu - futbols brauca uz Tukumu, bet basītis uz Alūksni, tāpēc Ghetto Basket izmēģināja mazo tūri pa Kurzemi. Viena diena, divas mašīnas un divi turnīri - tāda bija Ghetto basket mini tūre. Komandu skaits bija pietiekošs esošajiem apstākļiem, jo katrā vietā bija četri grozi un mums bija trīs vecuma grupas - U13, U16 un Ghetto Basket. Vai šāds formāts būs nākošajā sezonā? Laiks rādīs, galvenais, ka izmēģinājam un noriskējām.

 

Ģimeņu dienās sporto visi

 

Visstiprākā komanda uz pasaules ir ģimene, tā tas ir, lai arī strīdamies un kašķējamies viens ar otru, taču vienmēr ģimene būs blakus, kad to visvairāk vajadzēs. Šogad ģimeņu diena tika rīkota sadarbībā ar “Maxima” un “PF Ķekava”. Ģimeņu dienā tika veiktas dažādas sporta stafetes pārbaudot ģimenes saliedētību, atraktivitāti un gudrību, kā arī papildus aktivitātēm varēja piedalīties futbola turnīrā, kurā ģimenēm tika veidota speciāla grupa. Tiekamies nākošajā vasarā, un gaidīsim kādus pārsteigumus tā sagādās ģimenēm.

  

 

Ko Alūksnē darīja bobslejists Daumants Dreiškens?

 

Vienīgais lielais izbraukuma posms šajā vasarā tika aizvadīts Alūksnē, kurā paralēli Ghetto Basket turnīram, norisinājās jauniešu slam dunk pirmā atlase, kurā žūrijas rindās varēja sastapt Daumantu Dreiškenu, ANdreju Rastargujevu un citus. Alūksnei vienmēr būs īpaša vieta jauniešu slam dunk konkursu vēstures lapās, jo tieši Alūksnē 11. sezonā sākās ideja par jauniešu slam dunk konkursu. Tas bija joks un papildus aktivitāte, kura tika izplānota vien dažas minūtes pirms visa, bet jau tad mēs sapratām, ka tur kaut kam lielam ir jābūt, tāpēc laikam jāsaka paldies Alūksnes pauguriem un ūdeņiem par ideju, kura šajā sezonā piedzīvoja lielākus apgriezienus.

  

  

 

Pandēmijas projekts noslēdz savu pirmo sezonu

 

Kad visa pasaule apstājās, mēs radījām projektu #FORFUN, kurā tika iekļautas trīs disciplīnas - skriešana, iešana/nūjošana un riteņbraukšana. Lielākie pasākumi, kopā pulcēja aptuveni 1500 cilvēkus, un projekta moto, kas gāja cauri visam un ļoti labi saskanēja ar esošo situāciju valstī - “kopā, bet katrs atsevišķi”. Kā paši dalībnieki atzina, tad ir pateicīgi par šādu ideju un tās realizāciju, jo katrs cilvēks, kas iesūtīja savus rezultātus whatsapp grupā bija kā motivators citam dalībniekam piecelties un sākt darīt!


  
 

Panna uzcepj Grīziņu jaunos līmeņos

 

Jau kādu laiku Ghetto Football sezona nav iedomājama bez Panna 1v1 turnīriem, kuru popularitāte Latvijā ar katru gadu pieaug. Tā nav panna uz kuras cepjam olas, tā ir panna uz kuras spēlētāji izcepj savu meistarību līdz jaunām virsotnēm. Šajā reizē piedalījās 56 dalībnieki divās vecuma grupās - U15 un 16+. Puiši sakarsēja laukumus un cīnījās līdz pēdējam. Tagad ir laiks trenēties, lai jau nākošgad arī tu cepinātu pannu Grīziņā!


 

“King's of the court” katru pirmdienu

 

1v1 un 2v2 turnīri Ghetto Basket ir sezonas jaunums, kas ļāva divu mēnešu laikā, katru pirmdienu spēlētājiem audzēt savu meistarību un skillus, lai audzētu savu līmeni augstāk. Par šīs sezonas karaļiem tika kronēti Dāvis Ozers, Mareks Doroškevičš, Roberts Blūms, Kārlis Podāns. Kurš nākošgad būs laukuma karalis?

  

 

Paralēli visiem pasākumiem piedzīvojam arī ikdienas sīkumus un ikdienišķos priekus, taču neatkarīgi no tā kā mums gāja un negāja, dienas beigās vislielākais ieguvums ir cilvēki mums blakām. Lai arī salkani un banāli tas skan, Ghetto Family pastāv un ja dažiem tā ir tikai viena vasara, citiem ilgāks posms, tā būs ģimene, kurā iemācīties miljons lietas ir sīkums, getiņš būs vieta, kas saglabās savu vaibu, pat tad ja zeme apstāsies..

 

Tiekamies 13. sezonā!